Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аномальне тепло в Україні: як вплине відсутність опадів на цьогорічний врожай

Фермери прогнозують, що майбутній врожай буде нижчим, аніж зазвичай.

Через аномальні погодні умови в Україні цього року очікується низький урожай сільськогосподарських культур. Оскільки, восени майже не було дощів. Зима минула також без суттєвого снігу, у результаті чого ґрунт опинився не зволоженим. Усі ці зміни і звуться глобальним потеплінням.

Що зараз із погодою і до чого варто готуватись найближчим часом, у сюжеті ТСН.19:30.

Дослідники галузі наголошують, що говорити про те, як вплине безсніжна зима на врожай, поки рано, однак втрат не минути.
Ситуація не є однаковою по всій Україні. Засушливою погода була на Одещині, а натомість херсонські фермери, де зазвичай опадів випадає менше, у 2020 році почуватимуть себе не погано.

Агрокліматологиня Тетяна Адаменко, тим часом, заспокоює і каже, що поки про катастрофу не йдеться. За її словами, головне, аби не було різких температурних змін навесні.

"Погода буде нестійкою, нас очікують переміщення циклону декількох атмосферних фронтів. Це дуже добре, тому що всі ці утворення з пару несуть опади, а нам опади важливі у будь-якому вигляді: сніг дощ, роса, туман", - пояснює пані Тетяна.

Відео Аграрії побоюються, що через безсніжну зиму в Україні може бути неврожай

Неврожай - це те, що може очікувати Україну вже в новому сезоні. І причина цьому аномальна погода. Восени дощів практично не було, зима також безсніжна. Як наслідок, ґрунт незволожений. Що ж зараз і до чого варто готуватись – дивіться далі.    

Аграрії побоюються, що через безсніжну зиму в Україні може бути неврожай

А от фермер Олександр Чубак каже, що цього року з ярими культурами не пощастить. "Які б дощі не були, зробити запас зимової вологи вони вже не зможуть, врожай буде нижчий", - зауважує він.

Тим часом, цієї весни на Волині, у регіоні який колись вважався болотяним, вперше за 120 років, повеней не буде, кажуть фахівці.

"Років 10 тому, коли ми починали, про полив навіть ніхто й не думав. Пекінська капуста росла без поливу. А тепер вже з кожним роком все більше їй цього потрібно", - зауважує фермер Ігор Фрончко.

Такі безсніжні зими, як от цьогорічна, це наш майбутній клімат на десятиліття. І причина - глобальне потепління. От тільки українських аграріїв воно зовсім не гріє.

Фахівці наголошують, якщо раніше достатньо було посадити та мінімально догледіти культуру, тепер доведеться більше вкладатись у технології та дбати про ріллю.

Маріам Оганнисян

Залиште свій коментар

Вибір редакції