Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ і САП відзвітували, скільки чиновників викрили за 2019 рік

Наприкінці 2019 року у суді перебувало 245 справ НАБУ і САП стосовно правопорушень 438 осіб.

Антикорупційні органи влади України за півроку викрили у корупції більше осіб, ніж за увесь попередній рік.

Про це йдеться у презентації звіту про діяльність НАБУ і САП у ІІ півріччі 2019 року, яка опублікована на сайті НАБУ.

Звіт 7 лютого презентували директор НАБУ Артем Ситник та керівник САП Назар Холодницький.

У звіті зазначено, що за шість місяців 2019 року НАБУ і САП повідомили про підозру 84 особам, 76 осіб набули статусу обвинувачених.

Загальний розмір збитків у завершених розслідуваннях перевищує 10 млрд грн. Понад 273 млн грн у справах, які розглядаються у суді, вже відшкодовано до бюджету.

"Ці цифри свідчать про те, що друге півріччя минулого року стало періодом активізації роботи НАБУ і САП, трансформації напрацювань попередніх років у конкретні результати", - йдеться на сайті НАБУ.

За словами керівника САП, вперше за останні роки правоохоронні органи об’єднали зусилля для викриття топкорупції.

Холодницький підкреслив, що ефективною була співпраця детективів НАБУ з прокурорами САП.

Так, за матеріалами розслідувань зареєстровано понад 670 кримінальних проваджень, а кількість справ, переданих на розгляд судів, сягає майже 40.

Керівник САП також відзначив і роль Вищого антикорупційного суду та анонсував, що скоро за корупційні злочини на високопосадовців очікують перші вироки та перші посадки.

Нагадаємо, 29 січня детективи НАБУ затримали трьох осіб, які намагались дати хабар у п’ять млн доларів США голові Фонду державного майна України

Україна у 2019 на шість позицій опустилася у світовому рейтингу щодо сприйняття корупції, посівши 126 місце зі 180. У минулому році Україна була 120. "Індекс сприйняття корупції 2019" опублікувала організація Transparency International. 

Відео Від 1 січня 2020 року закон гарантує винагороду тим, хто викриватиме корупціонерів

За викриття корупціонера можна отримати 10% від суми хабара чи суми завданих збитків, але не більше 12 з половиною мільйонів гривень. Водночас і хабар має переважати за десять мільйонів. Про корупційний злочин викривач може повідомити уповноваженим безпосередньо на роботі, засобам масової інформації, Національному агентству з питань запобігання корупції чи іншим органам.  

Від 1 січня 2020 року закон гарантує винагороду тим, хто викриватиме корупціонерів

Залиште свій коментар

Вибір редакції