Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Антикорупційний комітет знизив поріг незаконного збагачення

Тепер він становить близько 11,5 млн грн.

Антикорупційний комітет знизив поріг незаконного збагачення до близько 11,5 млн грн - 12 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відео з засідання поширив Центр протидії корупції.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт закону, поданий президентом Володимиром Зеленським, про відновлення покарання за незаконне збагачення. Втім освідчені парламентські правники застерігають - радіти передчасно. Цей закон містить суперечливі норми та може повторити долю попереднього, який скасував Конституційний Суд.

До цього у законопроєкті виявили помилку на три мільйони гривень. Про це написала нардепка від фракції "Голос" Олександра Устінова. "Так ось в тексті законопроєкту пишуть, що кримінальна відповідальність наступає, якщо сума майна перевищуватиме 15000 неоподаткованих мінімумів, а в порівняльній таблиці 12000", - повідомила вона.

Відео Рада ухвалила у першому читанні законопроект про покарання за незаконне збагачення

У попередньо ухваленому президентському законопроекті корупціонерам світить до 10 років у в'язниці та конфіскація статків. Однак досвідчені парламентські правники застерігають: радіти передчасно. Цей закон містить суперечливі норми та може повторити долю попереднього, який скасував Конституційний Суд.  

Рада ухвалила у першому читанні законопроект про покарання за незаконне збагачення

Нагадаємо, у лютому Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас, тодішній президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроєкт щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проєкт закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Своєю чергою ЄС, США, МВФ та Світовий банк вважають, що нові законопроєкти щодо поновлення статті про незаконне збагачення у Кримінальному кодексі, зокрема й запропонований тодішнім президентом Петром Порошенком, не можуть стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією та повинні бути переглянуті.

Залиште свій коментар

Вибір редакції