Антикризові заходи в Україні приречені на невдачу

На думку експертів, антикризові дії уряду не спрацюють через дефіцит суспільної довіри до владних інституцій.

Через тотальну недовіру українського суспільства до влади, будь-які антикризові заходи приречені на невдачу, переконаний директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Геєць.

Експерт підкреслює, що недовіра суспільства до дій політиків призводить до відсутності ефективної взаємодії держави і недержавного сектору економіки.

"Нещодавно у Франції було проведено цікаве дослідження, об’єктом якого стали 133 держави, за винятком країн "великої двадцятки". Результати показали, що тільки 20 країн змогли за останні 50 років скоротити своє відставання від G-20", - розповів Геєць.

"Решта 113 - не змогли просунутися нікуди. Більш того, 43 країни, тобто мало не половина, мають винятково формальну державну атрибутику, потрапивши в цілковиту залежність від трансконтинентальних і регіональних корпоративних кланів", - наголосив експерт.

На його думку, Україна знаходиться серед тих 113 країн, які відстають, і опинилася перед більш ніж очевидною загрозою потрапити в число 43 квазісуверенних держав саме внаслідок недовіри до державних інститутів.

Вчений пояснив, що саме дефіцит суспільної довіри не дозволяє хоч би частково вивести з тіньового обороту (як мінімум 40% ВВП, або 400 млрд грн) і з наявних заощаджень населення (від 30 до 60 млрд дол) гігантські обсяги додаткових внутрішніх ресурсів, яких сьогодні потребує економіка.

Згідно з останніми опитуваннями, проведеними у березі 2009 року, більше половини українців вважають владою загрозою №1.

З листопада 2008 року рівень довіри до президента знизився до 5,4%, уряду – до 6,3%, Верховної ради – до 2,7%, та політичних партій – до 3,2%.

Читайте також:

Україна відмовляється від долара на користь євро

В Україні найбагатші у світі депутати

Третина економіки України опинилася в "тіні"

Українці найбільше довіряють церкві, найменше – Раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: