Антимонопольний комітет знову взявся за облгази Фірташа

Антимонопольний комітет знову взявся за облгази Фірташа

Фото: Нафтогаз України

Усе через призначення голови наглядової ради.

Антимонопольний комітет почав розгляд справи про порушення 18 облгазами закону про економічну конкуренцію через призначенням Девіда Ентоні Ховарда Брауна головою наглядової ради без дозволу комітету.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Як зазначається, це кадрове рішення дає підстави вважати, що ці товариства можуть бути єдиним суб'єктом господарювання.

В Антимонопольному комітеті пояснили, що такі концентрації можуть мати такі негативні наслідки, як монополізація товарного ринку, зловживання монопольним становищем, обмеження конкуренції через істотне обмеження конкуренції на всьому ринку чи в значній його частині.

"Зазначені концентрації без дозволу відбулися на ринку розподілу природного газу місцевими (локальними) газорозподільними системами", - відзначили в комітеті.

Йдеться про "Сумигаз", "Запоріжгаз", "Чернігівгаз", "Дніпропетровськгаз", "Львівгаз", "Хмельницькгаз", "Криворіжгаз", "Тисменицягаз", "Миколаївгаз", "Київоблгаз", "Івано-Франківськгаз", "Рівнегаз", "Дніпрогаз", "Закарпатгаз", "Чернівцігаз", "Харківміськгаз", "Житомиргаз", "Харківгаз" – вони входять до групи РГК Дмитра Фірташа.

Зазначимо, у квітні АМКУ почав розглядати справи за ознаками скоєння 20 облгазами порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Раніше, в кінці березня, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, оштрафувала 4 облгази на загальну суму 3,4 млн гривень через завищені платіжки та зобов'язала їх зробити перерахунок усім споживачам до 18 квітня.

Як повідомлялося, раніше в "Нафтогазі" українцям порадили скаржитися на дивні платіжки до Нацкомісії з регулювання енергетики. Експерти ж розповіли, що переплату можливо повернути, але не готівкою, а наступною оплатою послуги. Для цього необхідно написати заяву й надати її постачальнику комунальної послуги та чекати на візит її представника. Він звірить дані лічильника й передасть інформацію про помилку самій компанії постачальника, яка має переглянути суму в платіжці.

“Нафтогаз” знизив ціну на газ для населення - Економічні новини

“Нафтогаз” знизив ціну на газ для населення - Економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація