Антисанітарія, брудний посуд та білизна: понад 30 дітей із Чернігова отруїлися у готелі в Івано-Франківськіій області

Антисанітарія, брудний посуд та білизна: понад 30 дітей із Чернігова отруїлися у готелі в Івано-Франківськіій області

Дітей повернули додому і доправили до лікарні.

У Івано-Франківській області проходили спортивні збори, куди приїхали понад 80 людей із Чернігівської області, серед  них 70 дітей та 10 тренерів і батьків. 34 дитини в період перебування на спортивних зборах потрапили до лікарні з отруєнням.

Про це повідомляє "Суспільне".

До Чернігова з готелю "Таємниці Карпат", звідки з отруєнням шпиталізували постояльців, автобусом повернулися 42 людини. З них 34 дитини. 

Як розповів начальник управління сім’ї молоді та спорту міськради Андрій Дериземля, Всеукраїнські збори організовувала Вінницька Федерація тхеквондо. Збір мав проходити з 17 по 27 липня. З Чернігівської області на збори поїхали 80 людей, серед яких 10 тренерів і батьків, а решта  - діти. Їх заселили в готель "Таємниця Карпат". Звідти 16 дітей та 2 дорослих  з симптомами отруєння доправили до місцевої лікарні. Попередній діагноз – гострий гастроентероколіт. 

Фото: Суспільне

"Дітей на руках виносили інші діти. Виносили і клали до карети швидкої допомоги. Я не знаю, що зробити від себе. Отруїлося 40 дітей і дорослих. Дітей ледь живими виносили до карети швидкої допомоги", - розповіла чернігівка Дар’я Рудник

Зі слів тренера Богдана Чигогидзе, причини отруєння мають встановити результати аналізів. Держпродспоживслужба в Івано-Франківської області перевірила готель, де перебували діти та дорослі і виявила, що заклад не мав дозвільних документів, щоб приймати дітей на відпочинок. Готель тимчасово закрили.

Бабуся одного із юних спортсменів Лариса Савченко розповідає, що не спала 2 ночі – допомагала дітям та прибирала у кімнатах. Впевнена, що отруїлися діти через неправильно облаштовану каналізацію.

"Я сама зняла відео, сама ходила – там в них був туалет і все це стікало на компот, печиво та виделки. тепер мене називають провокатором. Так ось, скажіть мені: три дні дітям погано, ніхто не знав причин і з’ясовувати не хотів", - розповідає жінка.

У Яремчанській центральній міській лікарні зараз перебуває десятирічна Катерина Карета з Чернігова. Дівчинка пригадує, що погано їй стало вночі: у неї піднялась температура, а згодом виникла блювота. Коли стало зовсім погано – дівчинку відвезли до лікарні.

"Я почуваюся вже краще. У мене були крапельниці. Нас не пускали в лікарню. З моїм тренером ми пішли під прикриттям як до аптеки, а самі поїхали в лікарню, в якій можна здати тест на ротавірус", - розповідає Катя.

У цій же лікарні перебуває вожата з цієї групи – Рузанна Білошицька з Чернігова. Жінка скаржиться, що в готелі, де вони жили, була повна антисанітарія: брудні кімнати, постіль, санвузли. Рузанна зізнається, що організатори зборів забороняли їм звертатися до лікарні та розповідати батькам про ситуацію.

"Перший раз коли нас годували – все було брудне. Посуд був брудний. Нам виносять їжу, а офіціант тримає тарілку повністю пальцем своїм, без рукавичок. В цих рукавичках до нас прийшли, в цих же рукавичках пішли готувати. В них не було розділення прибиральниця-кухар. А них дуже маленький штат, як я зрозуміла. Близько п'яти людей все робили", - розповідає Рузанна.

Зазначається, що за межами закладу діти не їли. Аби визначити, чим вони отруїлися, працівники Держпродспоживслужби взяли проби води, продуктів харчування та готових страв.

За словами тимчасово виконувачки обов’язків речниці Нацполіції області Тетяни Іванюк, правоохоронці відкрили кримінальне провадження та здійснюють досудове розслідування за статтею про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.

Нагадаємо, що у Дніпрі після вживання шаурми до лікарні потрапили декілька людей. Вони у важкому стані з гастроентеритом.

Наступна публікація