Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Антисанітарія, перенаселення, хвороби: депутати були вражені побаченим у Лук’янівському СІЗО

Лук’янівка – перша у списку ізоляторів, які збираються перевірити народні обранці.

Одні камери - нагадують європейські, інші ж - сміливо можна було б використовувати для катувань. Такі враження від Лук’янівського СІЗО лишились у депутатів. До ізолятора вони навідалися після численних скарг тих, хто нині там перебуває. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоДепутати поділились враженнями після візиту до Лук'янівського СІЗО

Тимчасові мешканці Лук’янівського СІЗО твердять, що у камерах панує антисанітарія. Із вікон дме, у камерах протяг і холодно. Матраци, ковдри порвані – сплять фактично на сітках. Окрім, власне, самих умов –  жаліються і на нестачу місця. Нерідко затриманим доводиться спати на підлозі та бетоні.

Перенаселення, антисанітарія, хвороби. Через такі нарікання депутати і влаштували візити до ізоляторів. Лук’янівка – перша у списку.

А ось в іншій частині СІЗО - найліпші камери ізолятора. Акуратні ліжка, власний бойлер та душ. Для порівняння, в Європі таких більшість. А ось в Україні такі умови – радше виняток. Та й потрапити туди можуть не всі.

Правозахисники твердять, що у Лук’янівці ще з радянських часів діє принцип: людина, яка туди потрапила, має страждати.

Втім, усі визнають, що перетворити Лук’янівку на європейський ізолятор –  із розряду нереального. Грошей катма. Підтверджують це і у Міністерстві юстиції.

"На капітальні ремонти у нас жодної копійчини не давали. Останні роки у нас фінансування було десь на рівні 50% від потреби", - каже заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

Тому для вирішення побутових проблем долучають спонсорів, нерідко з числа  самих затриманих. Або міжнародні організації. Як приклад – показують аптеку,  яку звели на кошти Червоного хреста. Порівняно із попередніми роками, поліпшили харчування.

Фотогалерея Цех із заподіяння страждань. Нардеп показав жахливі фото із Лук'янівського СІЗО (30 фото)

Покращити ситуацію, певні у пенітенціарній службі, частково зможе і закон про пенітенціарну систему. Його, сподіваються, після візиту депутатів таки побачать у сесійному залі Верховної ради.  Закон передбачає підвищення платні працівникам. Бо нині  важко підібрати фаховий персонал. А ті, хто працюють, кажуть правозахисники, нерідко вимагають грошей.

Правозахисники та чиновники певні: вкрай важливо аби із СІЗО затримані повертались людьми, а не тими, чиє життя  і здоров’я повністю знищене. А от тих, хто таки винен у злочинах – держава б виправляла, а не мучила. 

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції