Антисемітський скандал на Тернопільщині: у місцевій газеті опублікували статтю про захоплення євреями влади у світі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Авторка статті вдається до поширення ксенофобських антисемітських стереотипів.

На Тернопільщині газета міста Чортків «Чортківський вісник» опублікувала колонку редактора Мар’яни Полянської з відверто антисемітським змістом.

Фото скандального матеріалу опублікував на своїй сторінці місцевий житель Саша Березень.

Зокрема, головний редактор «Чортківського вісника» Мар’яна Полянська у своїй колонці вживає образливе слово “жид”, а також вдається до поширення ксенофобських антисемітських стереотипів. Тут, зокрема, йдеться про те, що при владі у різних країнах багато євреїв.

«Важко повірити, що в країні, яка претендує на місце в ЄС, таке можливо, але вони реально це написали і надрукували. Про «Вальцмана» там звичайно теж є. І друкується це лайно за гроші платників податків», – прокоментував цю колонку журналіст Денис Казанський.

Просто газета "Чортківський вісник", що підпорядкована Чортківській міськраді. Колонка редактора. Важко повірити, що в ...

Опубліковано Денисом Казанским 6 лютого 2018 р.

Своєю чергою, у міській раді міста уже прокоментували інцидент і відхрестилися від видання «Чортківський вісник».

«Міська рада на чолі з міським головою Володимиром Шматьком висловлюють своє обурення та незгоду з приводу публікації у газеті «Чортківський вісник» від 02 лютого 2018 року № 3 (503) «Жиди чи євреї», автор котрої є редактор Мар’яна Полянська. Вважаємо, що у такий складний для країни час, коли на сході України триває агресія з боку Росії, статті такого роду ще більше розпалюють міжнаціональну ворожнечу», - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що незрозуміла позиція Мар’яни Полянської і мета такої публікації.

«Повідомляємо, що згідно з Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» та відповідно до рішення Чортківської міської ради від 30 березня 2016 р. № 181 «Про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції «Чортківський вісник, засновником якого є Чортківська міська рада» Чортківська міська рада вийшла зі складу засновників цього друкованого засобу масової інформації», - додали у міськраді.

Шановні жителі міста Чорткова! Міська рада на чолі з міським головою Володимиром Шматьком висловлюють своє обурення та ...

Опубліковано Чортківська міська рада 6 лютого 2018 р.

Також повідомляється, що від 8 червня минулого року редакція газети «Чортківський вісник» набула статусу приватного підприємства.

«Цей факт дозволяє редакції газети самостійно приймати рішення щодо тематики статей, викладення матеріалів, підбору кадрів. Тому, на жаль, Чортківська міська рада ніяким чином не може впливати на позицію автора статті чи корегувати інші матеріали, які виходять на шпальтах газети «Чортківський вісник». Це суперечить і Закону України «Про друковані засоби масової інформації», - зауважили у прес-службі міської ради.

Залиште свій коментар

Вибір редакції