АНТК ім. Антонова боїться рейдерства

Трудовий колектив АНТК ім. Антонова просить прем`єр-міністра України захистити підприємство від спроб рейдерства.

Віктор Янукович у салоні літака Ан-148
УНІАН
Пам'ятаючи про нещодавню увагу прем'єра до питань авіабудівного комплексу, АНТК ім. Антонова звернулася до голови уряду з проханням захистити від інших членів уряду.
Трудовий колектив Державного підприємства ”Авіаційний науково-технічний комплекс ім. О.К.Антонова” (АНТК, Київ) просить прем`єр-міністра України Віктора Януковича захистити підприємство від спроб рейдерства. Про це йдеться в листі трудового колективу АНТК ім. Антонова на ім’я прем’єра, на який посилається УНІАН.

Зокрема в листі наголошується, що АНТК ім. Антонова неодноразово звертав увагу і інформував керівництво країни про ситуацію, яка склалася навколо діяльності підприємства за результатами перевірки фінансово-господарській діяльності підприємства за 2005-2007 роки Головним контрольно-ревізійним управлінням України.

”Нині підприємством оскаржено в суді висновки ревізії ГоловКРУ. Чинною ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва заборонено голові ГоловКРУ Петру Андрєєву й будь-яким іншим фізичним і юридичним особам будь-яким чином поширювати інформацію й ухвалювати будь-які рішення щодо результатів ревізії фінансово-господарської діяльності АНТК ім. Антонова”, – сказано в листі.

При цьому відзначено, що на противагу рішенню Голосіївського суду, в певних колах Міністерства промислової політики та авіабудівного Концерну «Авіація України» продукуються рішення про зміну Статуту підприємства, зміну керівництва АНТК ім. Антонова, що загрожує розвалом підприємства і галузі авіабудівництва України.

АНТК ім. Антонова відзначає, що, згідно з новим проектом Статуту для АНТК ім. Антонова, який розробляється, керівником підприємства призначається генеральний директор, а посада генерального конструктора нівелюється до рівня начальника дослідно-конструкторського бюро, від якого практично не залежить ніяке стратегічне рішення.

”Така «реорганізація» в корені підірве науково-технічний і економічний потенціал АНТК, який досягався самовідданою працею багатотисячного колективу впродовж шести десятиліть під керівництвом генеральних конструкторів: спочатку Олега Антонова, потім – Петра Балабуєва, зараз – Дмитра Ківи”, – зауважено в листі трудового колективу.

Також в ньому сказано, що у всій історії авіабудування країн СНД керівниками дослідно-конструкторських підприємств завжди були генеральні конструктори.

”Трудовий колектив АНТК ім. Антонова звертається до вас із вимогою негайно втрутитися в ситуацію, яка загрожує розвалом не тільки нашого підприємства, але і авіаційної галузі України в цілому”, – резюмовано в листі до Віктора Януковича.

Як відомо, за інформацією ЗМІ, перший віце-прем`єр-міністр, міністр фінансів України Микола Азаров 19 вересня повторно зажадав від міністра промислової політики Анатолія Головка і голови правління державного концерну ”Авіація України” Олега Шевченка в тижневий термін ”вжити заходів щодо перебування на посадах” керівників Державного підприємства АНТК імені Антонова.

Проте 25 вересня Микола Азаров спростував цю інформацію. «Я не рекомендував конкретно якого-небудь керівника (звільнити), я говорив про те, що нам необхідно, щоб АНТК не займалося проїданням старого багажу в особі Ан-148, який ми виводимо в серію, а щоб в портфелі цього відомого конструкторського бюро було, щонайменше, декілька розробок, які могли б замінити Ан-148 через 3-4 роки, через 5-6 років», - наголосив Микола Азаров. Він зауважив, що звернувся до Анатолія Головка з вимогою, щоб АНТК надав йому перспективний план розробок нових моделей літаків.

25 вересня Блок Юлії Тимошенко виступив категорично проти спроб уряду Віктора Януковича змінити керівництво АНТК ім. Антонова.

Раніше Кабмін заявляв про намір звільнити Дмитра Ківу за результатами перевірки ГоловКРУ діяльності АНТК ім. Антонова в 2005-2007 рр. ГоловКРУ заявило про серйозні порушення в діяльності підприємства за цей період.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: