"Антонов" розсекретив спільний з Туреччиною проект Ан-188

Дата публікації
Перегляди
5866
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Антонов" розсекретив спільний з Туреччиною проект Ан-188

Фото: ТСН

Макет літака показали на авіашоу в Анталії.

На держпідприємстві "Антонов" уже два роки у цілковитій секретності будують новий військово-транспортний літак. Ан-188 показали вперше в Туреччині, котра виступила партнером проекту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Виробники переконують, що використали весь свій багатий досвід і сподіваються, що це буде найкраща транспортна машина. На виставку "Євразія" Україна привезла лише макет, але у Києві вже перейшли до робочого проектування та почали будувати фюзеляж. "Ініціатива почалася чотири-п’ять років тому, а новий виток отримала два роки тому. Ініціатором початку цього проекту виступила саме турецька сторона. Підписані меморандум і так звана роуд-меп", - розповів тимчасовий керівник "Антонова" Олександр Лось.

На держпідприємстві "Антонов" будують новий військово-транспортний літак

На держпідприємстві "Антонов" будують новий військово-транспортний літак

Ан-188 – середній військово-транспортний літак, котрий матиме чотири сучасних турбо-реактивних двигуни та вантажопідйомність до 50 тонн. Збережуться і фірмові риси "Антонова": короткі зліт-посадка і цілковита автономність на непідготовлених аеродромах. "В усіх діапазонах температур, на всі аеродроми забезпечує посадку", - твердить директор програми "188-го" Володимир Шмирьов. За його словами, подібні літаки у світі проектуються за мільярди доларів протягом 8-10 років, натомість Україна зробить це дешевше та збудує за 4-4,5 роки.

Турецька армія уже давно придивляється до українських транспортників, і поки про Ан-188 лише домовляються, на Ан-178 турки літають уже другий день. Напередодні Анталію з неба розглядав командувач турецькою жандармерією, тепер літак тестували військові. "Хороший політ, дуже добре", - зізналися вони на виході. Туреччина має другу в Європі за чисельністю армію та ще й величезну територію, поблизу котрої тривають військові дії, тож країна хоче мати сучасні військово-транспортні літаки. І це можуть бути саме українські АН.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5866
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація