АП: для Україні важливий сам факт продовження співпраці з МВФ

У нинішньої влади, на думку АП, більш високий аванс довіри міжнародних фінансових інституцій.

Відновлення співпраці з МВФ означає відновлення довіри до України.

Про це повідомила 4 червня перший заступник голови Адміністрації президента Ірина Акімова в програмі "Велика політика з Євгеном Кисельовим.

На питання про доцільність співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) вона заявила: "Це право України співпрацювати чи ні. Чи потрібно нам співпрацю МВФ? ... Відновлення співпраці означає відновлення довіри. Від довіри інвесторів буде залежати багато чого в Україні ... вона (співпраця) в інтересах України і кожної людини".

Також вона заявила, що у нинішньої влади, на її думку, більш високий аванс довіри міжнародних фінансових інституцій.

"Аванс довіри завжди є під час зміни влади. І цей аванс більше у нинішнього уряду. У І кв. ц.р. темпи зростання ВВП становили 4,8%, промвиробництво зросло на 12%, реальні доходи людей виросли на 6%. Трохи більше 10% складає рівень інфляції", - заявила чиновниця.

Акімова раніше повідомила, що на даному етапі для України важлива не стільки сума кредиту, який зможе надати їй Міжнародний валютний фонд, скільки сам факт продовження співпраці з фондом.

"Моє глибоке переконання, що Україна зараз має потребу не стільки в грошах МВФ, це вторинна мета. Найголовніше – це позитивний сигнал про те, що співпраця продовжиться", – сказала Акімова.

При цьому вона зазначила, що підсумки першого кварталу цього року продемонстрували, що уряд в змозі вирішувати питання за внутрішніми боргами, і серйозних проблем з відшкодуванням зовнішніх боргів не буде.

"За оцінкою представників МВФ, підозри, що Україна може оголосити дефолт за зовнішніми зобов'язаннями, не виникало навіть в найскладніший період 2008 і 2009 років", – наголосила Акімова.

Крім того, вона позитивно оцінила факт приїзду до України наступного тижня заступника директора Європейського департаменту МВФ Пола Томсена і керівника місії МВФ по Україні Таноса Арванітіса для обговорення питання про подальшу співпрацю.

"Сам факт приїзду представників МВФ до України говорить про те, що МВФ зацікавлений у продовженні співпраці. З одного боку, фонд розглядає Україну як важливу країну, а з іншого – як країну, яка може задовольнити вимоги МВФ. Якби не було впевненості в позитивному русі на шляху співпраці, думаю, ніхто б не приїжджав", – зазначила Акімова.

Вона висловила переконання, що в переговорах з МВФ вдасться знайти компроміс, і не виключила, що співпраця може поновитися вже влітку.

"Переговори – це завжди пошук взаємних компромісів. І природно, що вимоги висуваються і з одного, і з іншого боку. І оскільки зараз наша позиція полягає в тому, щоб знайти підтримку МВФ, ці вимоги в першу чергу висуваються з боку МВФ. Але це не означає, що один із партнерів чекає автоматичного задоволення абсолютно всіх вимог чи їх поглиблення. Питання переговорів означає пошук консенсусу. Так, будуть питання, пов'язані з бюджетом. Такі питання порушуються і в роботі МВФ з іншими країнами. Стоятимуть питання, пов'язані з витратними сферами бюджету – Пенсійним фондом і НАК "Нафтогаз України". Але я впевнена, що компроміс можна буде знайти", – сказала Акімова.

Нагадаємо, 9 червня представники Міжнародного валютного фонду зустрінуться з керівництвом України для обговорення подальшої співпраці.

Уряд України веде переговори з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення кредиту в розмірі до 19 млрд. дол. на 2,5 роки.

Читайте також:

Наступного тижня МВФ відновить переговори з Україною про кредит

Світовий банк і МВФ порадили Україні ліквідовувати банк "Надра"

МВФ відмовить Україні у черговому кредиті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: