Апеляційний суд Києва пояснив, чому відпустив на волю беркутівця-втікача Гончаренка

На думку колегії суддів, Печерський суд у своєму рішенні порушив норми КПК України.

Апеляційний суд Києва скасував рішення Печерського райсуду щодо тримання під вартою екс-беркутівця Віталія Гончаренка, оскільки побачив у цьому рішенні порушення вимог чинного законодавства.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду.

Колегія суддів вирішила, що Печерський суд порушив норми Кримінального процесуального кодексу України, коли призначив Гончаренку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

У своєму рішенні Печерський суд вказував, що сторона обвинувачення не довела ризиків того, що Гончаренко може переховуватися від органів слідства, впливати на потерпілих чи свідків або іншим чином перешкоджати розслідуванню. Але вирішив відправити екс-беркутівця за грати у зв'язку "із суспільною необхідністю" та факту підозри Гончаренка у вчиненні тяжких кримінальних правопорушень та тяжкості покарання за них.

Апеляційний суд вказує, що законодавство передбачає лише дві умови для обрання запобіжного заходу для підозрюваного - наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків того, що він може переховуватися від слідства.

"Відсутність навіть однієї з цих підстав виключає можливість обрання відносно особи запобіжного заходу… Щодо поняття "суспільної необхідності", на яку в постановленому рішенні послався слідчий суддя, то воно взагалі не визначено кримінальним процесуальним законодавством, як підстава для обрання запобіжного заходу", - йдеться у повідомленні.

В Апеляційному суді також вказують на те, що Печерський райсуд не дотримався вимог кримінального процесуального законодавства і при визначенні строку дії запобіжного заходу. Законодавство передбачає, що термін тримання під вартою не може перевищувати 60 днів, при цьому строк дії будь-якого запобіжного заходу не може виходити за межі досудового розслідування.

Строк дії докримінального провадження стосовно екс-беркутівця Гончаренка завершувався 23 квітня 2017 року, а запобіжний захід, обраний Печерський судом, діяв до 7 травня 2017 року, тому він виходив за межі строку досудового розслідування.

Окрім того, досудове розслідування кримінального провадження стосовно Гончаренка вже завершилося і 24 березня обвинувальний акт було направлено до Печерського районного суду Києва. У такому випадку, зазначають в Апеляційному суді, питання про обрання запобіжного заходу мусить вирішувати суд, де справа буде розглядатися по суті.

"Наведені вище обставини вказують на невідповідність постановленого судом першої інстанції рішення чинному КПК України, у зв'язку з чим воно підлягало скасуванню", - зазначають в Апеляційному суді.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що звільнений Апеляційним судом Києва екс-беркутівець Віталій Гончаренко та ще троє його колишніх колег втекли до Росії.

Про це він та інші колишні співробітники харківського батальйону "Беркут" заявили, опублікувавши відеозвернення на YouTube, яке записали нібито на території Росії.

З усієї четвірки лише у Віталія Гончаренка був запобіжний захід - Апеляційний суд Києва відпустив його з-під арешту під особисте зобов'язання, він повинен з'являтися у суд на першу вимогу. 

У РФ, натомість, допустили надання громадянства екс-беркутівцям

Відео"Беркутівці", які без перешкод втекли до Росії, записали відеозвернення

Залиште свій коментар