Апеляційний суд пом’якшив вирок активісту Стерненку і призначив умовний термін

Апеляційний суд пом’якшив вирок активісту Стерненку і призначив умовний термін

УНІАН

Суд пом’якшив вирок Стерненку.

Апеляційний суд Одеси ухвалив рішення у справі активіста Сергія Стерненка - йому присудили три роки позбавлення волі із заміною на 1 рік умовного терміну за статтею про незаконне поводження зі зброєю.

Таке рішення зачитав суд 31 травня.

Так, під час зачитування вироку було ухвалено визнати Стерненка у розбійному нападі з метою заволодіння майна невинним, до слова раніше він отримав сім років в'язниці за цією статтею. Так у суді зауважили, що сторона звинувачення належним чином не змогла підтвердити факт насильства з метою заволодіння грошима. Потерпілий же мав неточності в показаннях в судах першої та другої інстанції.

За обвинуваченням у викраденні й нанесенні тілесних ушкоджень (146 ст ККУ), активіста визнали винним, але покарання не застосовано через терміни придатності, які минули.

А от за статтею 263 ККУ про незаконне поводження зі зброєю, суд визнав винним активіста. Але апеляційний суд визнав, що патрони, які вилучили у Стерненка, не є боєприпасами, пістолет є стартовим шумовим, а не вогнепальною зброєю. Тому було ухвалено рішення про засудження до 3 років позбавлення волі із заміною на 1 рік умовно.

Нагадаємо, справу за якою засудили Стерненка, суд розглядав майже п'ять років. Йому інкримінували незаконне зберігання зброї, викрадення та катування депутата місцевої ради Сергія Щербича. Тоді той керував осередком проросійської партії "Родіна".  23 лютого Стерненка та Демчука засудили до 7 років позбавлення волі із конфіскацією частини майна.

Оскільки у 2020 році минув п'ятирічний термін давності притягнення до відповідальності за статтею про викрадення людини, обох засудили за розбій, незаконне позбавлення волі та незаконне носіння вогнепальної зброї. 

Як відомо, справа Стерненка спричинила справжній вибух протестної активності починаючи з кінця лютого. Тоді приморський районний суд Одеси виніс вирок — 7 років і 3 місяці ув'язнення для Сергія Стерненка і Руслана Демчука, другого фігуранта провадження, який до цього уже був судимий.

Увечері цього ж дня у великих містах України відбулися акції на підтримку одеського активіста. У Києві біля Офісу президента навіть повідомили про сутички, в яких травмувалися щонайменше 37 активістів та правоохоронців, затриманих — 24, їх відпустили.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація