Апеляційний суд вирішив долю двох "айдарівців", яких звинувачують у викраденнях і дезертирстві

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Апеляційний суд вирішив долю двох "айдарівців", яких звинувачують у викраденнях і дезертирстві

Суд залишив під вартою кримського татарина Енвера Велиляєва.

Один з підсудних - кримський татарин, який пішов добровольцем на фронт.

Апеляційний суд Києва вирішував долю двох бійців добровольчого батальйону "Айдар". Генеральна прокуратура вважає: це бандити, які викрадали людей, самовільно залишали службу та організовували масові акції непокори. Суд першої інстанції постановив узяти їх під варту, але захист подав проти цього апеляцію. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Дружина кримського татарина Енвера Велиляєва та мати його двох неповнолітніх дітей Ельзара показує фото з Майдану Незалежності - там вони вшановували роковини депортації їхнього народу. На фото їх лише троє - батько-"айдарівець" уже більше двох місяців у СІЗО. На думку дружини - за надуманими обвинуваченнями.

"Я вважаю, це якось незграбно звинувачувати у дезертирстві добровольця, який сам виїхав з Криму, щоб захищати свою Батьківщину. Це на голову не налазить", - каже Ельзара.

Інша стаття - викрадення людей. Його товариш пояснює - вони лише доставляли затриманих у відповідні органи.

"Ось, наприклад, був випадок — у людини був документ "міністра освіти ЛНР". Ось покажу вам фото заарештованих сепаратистів, які йшли підривати міст. У них боєприпаси, у них прапори "ДНР", - розповідає товариш бійця з позивним "Япончик".

Адвокати підзахисного спростовують усі обвинувачення прокуратури. Долучається до захисту і підсудний.

"Обвинувачення каже, що я був на бойовому завданні. У мене питання: яка бойова задача була поставлена? Хто був комнадиром групи? Якщо ж ми зникли під час виконання бойової задачі — де рапорт командира під час виконання бойової задачі - де рапорт командира групи керівництву?", - питає Енвер Велиляєв.

Взяти підсудного на поруки у листі пропонує навіть лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Натомість прокурор обмежується лише формальними аргументами про те, що підозра правильна і обґрунтована. Чим небезпечний підозрюваний, щоб аж тримати його за ґратами, не зрозуміло.

Для присутніх у залі очевидно - суддів теж не задовольняють аргументи обвинувачення і вони закидають прокурора запитаннями. Після того судді йдуть в нарадчу кімнату і за чверть години оголошують рішення - залишити перселенця із Криму "айдарівця" Велиляєва під вартою.

Прокурор терміново залишає кімнату через службові двері. Підозрюваний - у розпачі.

"Що робити моїй родині? Виїжджати назад з поклоном, з опущеною головою в окупований Крим?", - каже він.

Справу іншого "айдарівця" Миколи Штрихуна за тими ж звинуваченнями вже за кілька годин розглядає інша колегія суддів. Засідання проходить за подібним сценарієм. Утім, суд зважає на стан здоров'я підозрюваного. Він - контужений, ледве говорить. Люди в мантіях задовольняють клопотання захисту і відпускають бійця під домашній арешт.

Нагадаємо, у жовтні минулого року у Києві затримали двох бійців "Айдару", коли вони етапували  колишнього "заступника міністра охорони здоров'я ЛНР" Павла Малиша, заарештованого напередодні в Луганській області.

Кореспонденти ТСН Дмитро Фурдак і Іван Воробйов

Долю двох бійців добровольчого батальйону «Айдар» сьогодні вирішував Апеляційний суд Києва

Долю двох бійців добровольчого батальйону «Айдар» сьогодні вирішував Апеляційний суд Києва

Наступна публікація