Арахамія назвав попередню дату розгляду в Раді банківського законопроєкту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики ухвалив рішення щодо рекордних 16 тисяч правок законопроєкту.

У Верховній Раді законопроєкт про неповернення банків колишнім власникам можуть розглянути 10-11 травня. 

Про це голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив в ефірі "Свободи слова" на ICTV.

"Таблицю зводять. Потім зведену таблицю повинні надати усім депутатам. Має пройти 10 днів на ознайомлення. У цей четвер ми вперше застосуємо цю процедуру (ухвалену для боротьби зі спамом). Коли 10 днів будуть вичерпані, ми винесемо це до зали. Думаю, що за спецпроцедури - це буде не більше одного парламентського дня, під час якого підтримають законопроєкт у редакції комітету", - сказав нардеп.

Також, за даними нардепа від фракції "Голос" Ярослава Железняка, Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув усі 16  586 правок до банківського законопроєкту.

"Наш комітет працював у режимі нон-стоп, щоб підготувати законопроєкт до розгляду у Верховній Раді. Від комітету ми ухвалили рішення і воно є щодо усіх 16 586 правок. Нині він готується секретаріатом. Я сподіваюся, що в найближчий час він буде наданий усім народним депутатам", - розповів Железняк, додавши, що чимало депутатів "спробують затягнути розгляд у залі парламенту". "Тому ми будемо змушені витратити мінімум тиждень на нову процедуру регламенту", - повідомив нардеп.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 30 березня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

До другого читання депутати подали рекордні 16 тисяч поправок до законопроєкту. 6 тисяч поправок подав виключений зі "Слуги народу" нардеп Антон Поляков. Майже 2 тисячі поправок вніс очільник групи "За майбутнє" Віктор Бондар, майже 1800 поправок подав депутат від "Слуги народу" Дмитро Чорний та ще по 1600 поправок – нардепи від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк та Олег Дунда.

Відео У ВР народні обранці шукають спосіб, як прийняти закон про неповернення банків

Законопроєкт про банки, на ухваленні якого наполягає Міжнародний валютний фонд, може потрапити в сесійну залу лише на початку травня. Наступного тижня документ, який нардепи ухвалили у першому читанні, а потім запропонували до нього аж 16 тисяч правок, розглянуть на засіданні фінансового комітету. МВФ тим часом і далі ставить цей закон, як одну з двох головних умов наступного траншу.  

У ВР народні обранці шукають спосіб, як прийняти закон про неповернення банків

Залиште свій коментар

Вибір редакції