Арешт лікарів інституту Шалімова загрожує життю їхніх пацієнтів

Колеги і захисники лікарів, арештованих за підозрою у проведенні незаконних пересадок органів, вважають, що справа "чорних трансплантологів" лише зашкодить пацієнтам.

Арешт лікарів Інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова через незаконну трансплантацію органів негативно позначиться на здоров’ї і житті пацієнтів.

Про це розповів Рубен Зограб’ян, завідувач відділенням трансплантології інституту Шалімова.

"У нас запланований цілий ряд операцій, виконати які без цих людей - неможливо. Наприклад, наступного тижня - три серйозні пересадки. Це пацієнти, яким було відмовлено в інших лікувальних установах. Крім нашого інституту, їм просто ніде не допоможуть", - підкреслив Зограб’ян.

"Наших колег затримали в справі так званих чорних трансплантологів. Але я не бачу їх провини. Вони нічого кримінального не робили. Це люди, які роблять унікальні операції, віртуози у своїй галузі", - розповів Рубен Зограб’ян.

Серед затриманих - хірург, завідуючий відділенням трансплантації нирки Інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова Владислав Закордонець. Інформацію про затримання Закордонца підтвердив і його адвокат - Ігор Іванов.

У п’ятницю, 15 жовтня, почалося засідання Голосіївського суду, який обере запобіжний захід для лікаря - утримання під вартою або підписка про невиїзд. Адвокат побоюється, що суд у цій ситуації діє за радянською звичкою і винесе вердикт: утримувати хірурга під вартою.

"Від кого Закордонець збирається тікати? У нього хворі в черзі стоять. Скільки операцій зірвалося!", - розповів Іванов. Крім того, адвокат розповідає, що у його підзахисного ще під час обшуку на початку серпня вилучили два закордонні паспорти, що робить його виїзд з країни неможливим.

Серед пацієнток Закордонця – 18-річна Олена, якій у понеділок, 18 жовтня він мав робити операцію. Їй потрібно видалити дві її хворі нирки та пересаджену, яка почала відторгатися. "Тут у Кіровограді її не беруться оперувати. Тільки доктор Закордонець може зробити операцію, але його заарештували", - говорить Тетяна Смик, мати дівчини.

У захисника доктора Закордонца є кілька версій затримання хірурга. "Розслідування у справі "чорних трансплантологів", яке міліція затіяла ще на початку серпня, досі не розкрито. Настільки скандальне затримання лікарів - лише спосіб нагадати, що міліція не діє", - припускає адвокат.

Друга версія - це особиста розправа. "Вочевидь, це вигідно тому, хто хоче виставити мого підзахисного в поганому світлі. Нарешті, комусь просто вигідно, щоб трансплантологія в Україні не розвивалася", - розповів адвокат.

Як повідомлялося, 5 серпня 2010 року начальник департаменту по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми МВС України Юрій Кучер повідомив, що українські правоохоронці припинили діяльність транснаціонального угрупування "чорних трансплантологів", в роботі якої брали участь українські хірурги з Національного інституту хірургії та трансплантології ім.Шалімова .

Тоді в Інституті ім.Шалімова відкинули звинувачення у причетності до "чорної трансплантології". Зокрема, стверджувалося, що проведення подібних операцій у цьому лікувальному закладі неможливо.

15 жовтня стало відомо, що три київських медика затримані і знаходяться в ізоляторі тимчасового утримання за підозрою в незаконній пересадці людських органів

Читайте також:

Київським "чорним трансплантологам" пред'явлено звинувачення

Лікарів клініки Шалімова заарештували за "чорну трансплантологію"

Янукович наказав Генпрокуратурі розібратися з чорними трансплантологами

Чорні трансплантологи заробили на пересадці нирок близько 50 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: