Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Арешт за прапор: Україна в ООН розповіла про жителів анексованого Криму, чиї права порушила РФ

Арешт за прапор: Україна в ООН розповіла про жителів анексованого Криму, чиї права порушила РФ

РФ продовжує порушувати права мешканців окупованого півострова.

Росія повинна припинити порушувати права людей та, без попередніх умов, надати доступ до анексованого Криму

Відповідну заяву оприлюднили на Twitter-сторінці представництва України при ООН.

Дипломати зазначили, що РФ продовжує порушувати права мешканців окупованого півострова. Зокрема, не виконує своїх зобов'язань щодо утримання від примусу кримчан до служби у збройних силах РФ, а також припинення кримінального переслідування за ухилення від призову. 

Наголошується, що Росія не звітує про заходи щодо захисту життя та здоров'я населення анексованої території під час пандемії COVID-19.

Водночас у представництві розповіли історії мешканців окупованого Криму, чиї права порушила РФ. "Трагедія Криму має обличчя", - підкреслили дипломати. 

Зокрема, 27-28 березня 2019 року російська влада заарештувала 57-річного Джеміля Гафарова, якого звинуватила у тероризмі. Він є одним із 24-х заарештованих кримськотатарських активістів, яких у минулому році визнали політв'язнями. Зазначається, що, перебуваючи під вартою, Гафарову змінили групу інвалідності з ІІІ на ІІ. "Його стан здоров’я значно погіршився", - йдеться у повідомленні. 

Також у представництві України при ООН нагадали про 61-річного українського активіста Олега Приходька, якого заарештували та незаконно вивезли до Росії через наявність у нього в будинку українського прапора. Водночас нагадаємо, що Приходька звинуватили у нібито підготовці вибуху будинку так званої "адміністрації" міста Саки. Колишній бранець Кремля Олег Сенцов переконаний, що затриманий активіст поповнив списки українських політв'язнів. 

У 2019 році за звинуваченням у тероризмі Росія арештувала 52-річного кримського татарина Яшара Муєдінова, активіста Кримської солідарності. "Щоби змусити Яшара визнати свою вину, російські окупаційні органи помістили його до психіатричної клініки", - йдеться у дописі. Зазначається, що чоловік є батьком вісьмох дітей, також він страждає через хронічні захворювання. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції