Арешт за прапор: Україна в ООН розповіла про жителів анексованого Криму, чиї права порушила РФ

Арешт за прапор: Україна в ООН розповіла про жителів анексованого Криму, чиї права порушила РФ

Фото: УНІАН

РФ продовжує порушувати права мешканців окупованого півострова.

Росія повинна припинити порушувати права людей та, без попередніх умов, надати доступ до анексованого Криму

Відповідну заяву оприлюднили на Twitter-сторінці представництва України при ООН.

Дипломати зазначили, що РФ продовжує порушувати права мешканців окупованого півострова. Зокрема, не виконує своїх зобов'язань щодо утримання від примусу кримчан до служби у збройних силах РФ, а також припинення кримінального переслідування за ухилення від призову. 

Наголошується, що Росія не звітує про заходи щодо захисту життя та здоров'я населення анексованої території під час пандемії COVID-19.

Водночас у представництві розповіли історії мешканців окупованого Криму, чиї права порушила РФ. "Трагедія Криму має обличчя", - підкреслили дипломати. 

Зокрема, 27-28 березня 2019 року російська влада заарештувала 57-річного Джеміля Гафарова, якого звинуватила у тероризмі. Він є одним із 24-х заарештованих кримськотатарських активістів, яких у минулому році визнали політв'язнями. Зазначається, що, перебуваючи під вартою, Гафарову змінили групу інвалідності з ІІІ на ІІ. "Його стан здоров’я значно погіршився", - йдеться у повідомленні. 

Також у представництві України при ООН нагадали про 61-річного українського активіста Олега Приходька, якого заарештували та незаконно вивезли до Росії через наявність у нього в будинку українського прапора. Водночас нагадаємо, що Приходька звинуватили у нібито підготовці вибуху будинку так званої "адміністрації" міста Саки. Колишній бранець Кремля Олег Сенцов переконаний, що затриманий активіст поповнив списки українських політв'язнів. 

У 2019 році за звинуваченням у тероризмі Росія арештувала 52-річного кримського татарина Яшара Муєдінова, активіста Кримської солідарності. "Щоби змусити Яшара визнати свою вину, російські окупаційні органи помістили його до психіатричної клініки", - йдеться у дописі. Зазначається, що чоловік є батьком вісьмох дітей, також він страждає через хронічні захворювання. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація