Арештований "шпигун" Сущенко закінчив танкове училище, але 15 років працює журналістом

Останні шість із них українець є власним кореспондентом інформагентства у Франції.

Агентство "Укрінформ" дізналося про арешт у Росії свого журналіста Романа Сущенка напередодні вночі. У редакції не приховують, що шоковані цією новиною, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналісти намагаються зв'язатися з колегою. У коментарях вони небагатослівні, бо бояться зашкодити переговорам. Лише підтверджують, що Сущенко працює в "Укрінформі" вже 15 років, а з 2010 р. є власним кореспондентом у Франції. "Останні 6 років він працював власним кореспондентом "Укрінформу" і був відряджений до Парижу. Він писав про все. Він працював, як звичайний власний кореспондент, які в "Укрінформі" у 10 країнах", - пояснила заступник генерального директора інформагентства Марина Сингаївська.

ВідеоЯк на ув'язнення українського журналіста відреагували "Укрінформ", МЗС та Міністерство інформації

Друг родини Сущенків Віталій Ставцов, який товаришує з полоненим з 1992 року, розповідає, що журналіст був дуже різнобічною людиною.

"Роман -дуже обдарована людина. Чоловік, який завжди любив вдосконалювати свої знання. Чоловік, який завжди любив вчитися. Ми його між собою завжди називали "вічний студент". Ромка після служби в ЗС закінчив ще 2 або 3 вищих освіти. Самостійно вивчив угорську, румунську, польську мови. Французьку тим більше, бо ми його між собою завжди називали "французом", тому що він завжди хотів потрапити у Францію. … Він насправді людина мистецтва. Крім того, що він може робити руками все, що завгодно. На тій же квартирі, де він жив він зробив ремонт своїми руками. Якщо різьба по дереву – це різьба по дереву. Якщо писати картини – значить писати картини. У мене вдома 2 або 3 картини, які написав Рома", - розповів Ставцов.

Колеги кажуть, що Сущенко відпросився в коротку відпустку, і редакція не знала, куди він поїхав. Виявилося, що у приватних справах до Росії, де мав родичів. Його затримали, щойно Роман перетнув кордон. "Міністерство інформаційної політики розглядає цей інцидент, як порушення прав людини і черговий доказ того, що Російська Федерація сьогодні є агресивною державою, що це напад на наших журналістів. Ми вважаємо абсолютною нісенітницею заяви про те, що він представник Міноборони і шпигун", - заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Представники влади кажуть, що Сущенко на початку 1990-х закінчив танкове училище і отримав розподілення до Миколаєва. Однак уже через кілька років написав рапорт і звільнився з армії, бо хотів працювати журналістом. Наразі українські дипломати звітують, що виконали всі необхідні процедури, однак консулів і адвоката росіяни все одно не допустили до затриманого. "Ми закликаємо Російську Федерацію скасувати це абсолютно незаконне рішення, звільнити Романа Сущенка і негайно повернути його додому", - заявила речник МЗС Мар'яна Беца.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: