Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Арештований "шпигун" Сущенко закінчив танкове училище, але 15 років працює журналістом

Арештований "шпигун" Сущенко закінчив танкове училище, але 15 років працює журналістом

Останні шість із них українець є власним кореспондентом інформагентства у Франції.

Агентство "Укрінформ" дізналося про арешт у Росії свого журналіста Романа Сущенка напередодні вночі. У редакції не приховують, що шоковані цією новиною, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналісти намагаються зв'язатися з колегою. У коментарях вони небагатослівні, бо бояться зашкодити переговорам. Лише підтверджують, що Сущенко працює в "Укрінформі" вже 15 років, а з 2010 р. є власним кореспондентом у Франції. "Останні 6 років він працював власним кореспондентом "Укрінформу" і був відряджений до Парижу. Він писав про все. Він працював, як звичайний власний кореспондент, які в "Укрінформі" у 10 країнах", - пояснила заступник генерального директора інформагентства Марина Сингаївська.

Відео Як на ув'язнення українського журналіста відреагували "Укрінформ", МЗС та Міністерство інформації

Друг родини Сущенків Віталій Ставцов, який товаришує з полоненим з 1992 року, розповідає, що журналіст був дуже різнобічною людиною.

"Роман -дуже обдарована людина. Чоловік, який завжди любив вдосконалювати свої знання. Чоловік, який завжди любив вчитися. Ми його між собою завжди називали "вічний студент". Ромка після служби в ЗС закінчив ще 2 або 3 вищих освіти. Самостійно вивчив угорську, румунську, польську мови. Французьку тим більше, бо ми його між собою завжди називали "французом", тому що він завжди хотів потрапити у Францію. … Він насправді людина мистецтва. Крім того, що він може робити руками все, що завгодно. На тій же квартирі, де він жив він зробив ремонт своїми руками. Якщо різьба по дереву – це різьба по дереву. Якщо писати картини – значить писати картини. У мене вдома 2 або 3 картини, які написав Рома", - розповів Ставцов.

Колеги кажуть, що Сущенко відпросився в коротку відпустку, і редакція не знала, куди він поїхав. Виявилося, що у приватних справах до Росії, де мав родичів. Його затримали, щойно Роман перетнув кордон. "Міністерство інформаційної політики розглядає цей інцидент, як порушення прав людини і черговий доказ того, що Російська Федерація сьогодні є агресивною державою, що це напад на наших журналістів. Ми вважаємо абсолютною нісенітницею заяви про те, що він представник Міноборони і шпигун", - заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Представники влади кажуть, що Сущенко на початку 1990-х закінчив танкове училище і отримав розподілення до Миколаєва. Однак уже через кілька років написав рапорт і звільнився з армії, бо хотів працювати журналістом. Наразі українські дипломати звітують, що виконали всі необхідні процедури, однак консулів і адвоката росіяни все одно не допустили до затриманого. "Ми закликаємо Російську Федерацію скасувати це абсолютно незаконне рішення, звільнити Романа Сущенка і негайно повернути його додому", - заявила речник МЗС Мар'яна Беца.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції