Археолог: подарований Януковичу княжий перстень – фальшивка

Археолог Максим Левада впевнений, що Віктору Януковичу подарували фальшивий перстень, який не має жодного відношення до князів.

Експерти висловили сумнів щодо оригінальності подарованого представниками Української православної церкви Московського патріархату президентові Віктору Януковичу перстня-печатки Київського князя Всеволода, сина благовірного князя Ярослава Мудрого.

Зокрема, за словами археолога Максима Левади, візантійські персні XI століття виглядають трохи інакше. “По-перше, перстень-печатка завжди робився з дзеркальним зображенням.

Тобто, в монограмі КМ (Костянтин Мономах) букви повинні бути в зворотному порядку, а буква "К" ще і розгорнена навиворіт. Тоді при відтиску – а для цього, власне, такі персні і виготовляли – виходило б нормальне зображення.

По-друге, персні такого роду мають не опукле, а поглиблене зображення – знову-таки, виходячи з їх функціонального призначення", - зазначив археолог.

Насправді русичі в 1043 р. були розбиті, флот їх спалений "грецьким вогнем", а 800 полонених засліплені за наказом імператора. Договір був підписаний тільки три роки потому (1046) і текст його до наших днів не дійшов. "Але уявити собі, щоб візантійський імператор подарував кому-небудь свій перстень-печатку при укладенні мирного договору так само складно, як і уявити, що Віктор Янукович дарує печатку президента України комусь із глав держав на пам'ять про церемонію інавгурації", - іронізує археолог.

Проте, археолог втішає дарувальників: вони не одинокі. В Україні "ходять" кілька таких перстнів-підробок.

Читайте також:

Ющенко розповів, що відчув, коли Янукович став президентом

Московський патріархат чекає від Януковича повернення майна

Московський патріарх благословив Януковича на президентство

Янукович урочисто пообіцяв галичанам носити вишиванку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: