Архіву приватизації загрожує знищення

Архів перебуває зараз в непристосованому приміщенні, де немає ні опалення, ні води, ні робочих місць, там немає фінансування.

Архівні документи з приватизації держмайна за всі роки незалежності зберігаються в настільки незадовільних умовах, що існує загроза їхньої втрати. Про це заявила голова Укрдержархіву Ольга Гінзбург, посилаючись на результати перевірки.

За її словами, архів перебуває зараз "в абсолютно непристосованому приміщенні, де немає ні опалення, ні води, ні робочих місць, там немає фінансування".

Гінзбург повідомила, що питання про збереження архіву Фонду держмайна зараз потребує врегулювання на рівні Кабміну. Вона також не виключає, що існують особи, зацікавлені у знищенні приватизаційних документів.

"Подальша боротьба за те, щоб ми могли забрати собі ці архівні документи на збереження, сьогодні під сумнівом", - сказала голова Укрдержархіву .

"Чому не передають, чому не ухвалюють відповідне рішення – я можу тільки здогадуватися. Але це має знати суспільство, про це вже треба говорити, що архіви Фонду держмайна – хто, коли й кому що давав – ці архіви мусять бути збереженими", - наголосила Гінзбург.

У прес-службі Фонду держмайна Радіо "Свобода" порадили звернутися до Державної акціонерної компанії "Національна мережа аукціонних центрів", на балансі якої перебуває архів ФДМ. Але у цій компанії відповів лише автовідповідач.

Член парламентської комісії з питань приватизації, депутат БЮТ Степан Давимука, який понад 10 років очолював Львівське відділення ФДМ, вважає, що влада готує ревізію результатів приватизації.

"Останнім часом спостерігається намагання влади переглядати старі справи. Фактично це намагання переглянути певні приватизаційні процедури", - сказав він.

За словами депутата-опозиціонера, хоча до архіву приватизаційні документи передаються після ретельного впорядкування, у них можна знайти певні зачіпки, "щоб через юридичні механізми, через суди переглядати ці справи".

"Тут якраз виникає дуже серйозне зацікавлення, навіть з боку деяких заступників (голови) Фонду, щоб переглянути деякі справи", - заявив Давимука.

Однак екс-голова ФДМ, депутат-регіонал Михайло Чечетов заперечив як можливість перегляду підсумків приватизації, так і припущення, що хтось із наближених до влади впливових осіб може бути зацікавлений у знищенні архіву Фонду.

Він звинуватив Гінзбург у непрофесіоналізмі через те, що вона не може навести лад у підпорядкованій їй галузі і "розписується у власному безсиллі" своїми заявами.

Читайте також:

Кабмін пропонує почати приватизацію ЖКГ

Російський бізнесмен накинув оком на "Одеський припортовий завод"

Фонд держмайна перевиконав план наповнення бюджету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: