"Аріана" прибула в оманський порт

Звільнене судно з українцями прибуло до порту Сулала Султану. Невдовзі екіпаж відлетить на батьківщину.

Судно "Аріана" з українськими громадянами на борту 3 січня, подолавши більше 800 миль, стало на рейді в порту Салала Султанату Оман.

Супроводження судна до територіальних вод проводилося поетапно кораблями міжнародних сил, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Дипломати посольства України в Королівстві Саудівська Аравія та посольства України в Об'єднаних Арабських Еміратах, які входять до складу передової групи по зустрічі судна Ariana, проводять робота з якомога скорішого оформлення дозволу на захід в порт.

Посол України в Саудівській Аравії Петро Колос перебуває на балкері для детального опрацювання питань, пов'язаних з проходженням екіпажем паспортного та митного контролю та процедурою заміни екіпажу.

За дорученням глави МЗС Петра Порошенка Департамент консульської служби МЗС України та посольство України в Саудівській Аравії продовжують координувати подальші заходи з забезпечення повернення українських моряків в Україну.

Балкер "Аріана", який ішов під прапором Мальти і перевозив 35 тис. тонн сої з Бразилії до Ірану, був захоплений піратами в ніч на 2 травня 2009 року.

10 грудня судно "Аріана" було звільнене з піратського полону в Сомалі. За звільнення "Аріани" було заплачено викуп у розмірі від 2,6 млн дол. до більш ніж 3 млн. дол.

Повернення на батьківщину українських моряків - членів екіпажу балкера ”Аріана” - заплановано спеціальним українським літаком після проходження необхідних формальних процедур, медичного огляду та передачі судна новому екіпажу.

Судном володіє компанія "Тандела шипінг", що зареєстрована на Мальті. Судно знаходиться в управлінні у грецької компанії Alloceans Shipping Cо. Ltd. В полоні у піратів перебував екіпаж у складі 24 українців - мешканців Одеської та Миколаївської областей.

Нагадаємо, що 1 січня сомалійські пірати знову захопили в полон українців.

До складу змішаного екіпажу британського судна Asian Glory (всього 25 осіб) входять громадяни кількох країн, серед яких – 10 громадян України, 8 громадян Болгарії, 5 – Індії та 2 – Румунії.

Читайте також:

"Аріана" досягне суші третього січня

Моряки з "Аріани" повернуться додому президентським літаком

Сомалійські пірати захопили в полон 10 українських моряків

Ратушняк вимагає від Ющенка оголосити війну Сомалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: