"Аріана" пробуде в морі ще 5-7 днів

На кораблі "Аріана", який 10 грудня звільнили з піратського полону, немає палива. До безпечного порту судно дістанеться за тиждень.

На звільненому з піратського полону балкері "Аріана" не працює один з двигунів, також на кораблі немає дизельного палива. Наразі судно не може рухатися самостійно, а навіть коли паливо закачають, за таких умов корабель бути йти дуже повільно.

"Враховуючи, що за таких умов судно йтиме з швидкістю близько 4 вузлів, воно може дістатися до найближчого безпечного порту через 5-7 днів", - повідомив голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Водночас заступник міністра закордонних справ Валерій Чалий заявив, що зараз на судні немає дизпального, і тому немає можливості, щоб воно рухалося самостійно. "Аріана" взята під охорону одним із португальських суден, задіяних в антипіратській операції "Аталанта".

Чалий висловив сподівання, що до Нового року моряки повернуться в Україну.

На уточнююче запитання журналістів, чи всю суму викупу (2,8 млн доларів) сплатив судновласник, Чалий відповів: "Гроші були передані судновласником, але походження грошей - це окреме питання".

У Департаменті консульської служби поки що не знають, до якого саме порту рухатиметься корабель. Не виключено, що це буде порт Момбаса (Кенія), до якого свого часу після звільнення прибула "Фаїна".

Раніше президент Віктор Ющенко похвалився, що питання звільнення "Аріани" постійно перебувало на його контролі. Глава держави наголосив, що операція з порятунку судна завершена – українські моряки звільнені з полону. Він також пообіцяв виділити літак, щоб українці якомога скоріше повернулися на батьківщину.

Стан здоров’я моряків, які перебували в полоні більше 8 місяців, задовільний. Усі мають ті або інші стадії захворювань, але критичних ситуацій, за офіційними даними, немає.

Нагадаємо, балкер "Аріана", який належить грецькій компанії Alloceans Shipping, був захоплений сомалійськими піратами 2 травня цього року у 250 милях на північний захід від Сейшельських островів. Балкер перевозив 5 тисяч тонн сої з Бразилії до Ірану, на його борту перебували 24 українські моряки, серед яких двоє жінок.

Читайте також:

Викуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Пірати звільнили українських моряків з "Аріани"

Моряки з "Аріани" повернуться в Україну впродовж 10 днів

Пірати отримали 2,75 млн доларів викупу за "Аріану"

Відео"Аріана" пробуде в морі ще 5-7 днів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: