"Аріані" визначили порт призначення

На звільнене судно завантажують воду, провіант, пальне. Судно майже готове рушити з місця. Порт його призначення тримається в секреті.

На судно “Аріана”, звільнене з піратського полону, з бункерувальника “Soland” завантажено питну воду, провіант і мастила. Триває заправка судна.

Водолази з бункерувальника “Soland” проводять технічний огляд і чистку руля та гвинтів "Аріани" від бруду і водоростей та очистку отворів кінгстонів.

Порт призначення подальшого слідування “Аріани” визначено, але інформація з метою вжиття заходів безпеки не розголошується, повідомили у прес-службі МЗС України.

Вихід “Аріани” планується 26 грудня. За попередніми оцінками, перехід судна на розрахункову відстань більше 800 миль триватиме від 5 до 8 діб залежно від погодних умов.

Міністр закордонних справ Петро Порошенко перебуває в постійному телефонному контакті з капітаном судна Геннадієм Вороновим.

МЗС України у координації з Службою зовнішньої розвідки веде консультації з ВМС США, НАТО і силами “Аталанти” щодо подальшого ескортування судна. Ситуація постійно моніториться із супутників.

Співробітники МЗС України тримають контакт з власником судна, капітаном, членами екіпажу та їхніми родинами. Координацію дій з зовнішньополітичного супроводження операції здійснює особисто Порошенко.

Ввечері 25 грудня на балкер "Аріана" з українським екіпажем нарешті доставили пальне для заправки. Про це повідомив президент Віктор Ющенко.

Корабель більш ніж півроку перебував у піратському полоні і був звільнений 10 грудня, але з того часу через відсутність палива так і не зрушив з місця.

"Аріана" потрапила до полону сомалійських піратів 2 травня 2009 року. У заручниках опинилися 24 члени екіпажу – громадяни України, серед них дві жінки. Після восьми місяців напружених переговорів пірати звільнили балкер за викуп у 2,8 млн доларів, сплачений судновласником.

Читайте також:

Моряки з "Аріани" не повернуться в Україну до Нового року

До "Аріани" нарешті підійшов буксир з пальним

Власник "Аріани" погрожує залишити моряків без зарплати

Пірати застрелили перехожого під час розподілу викупу за "Аріану"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: