Армію добре профінансують

Президент пообіцяв армії фінансування наступного року обсягом 2-2,5 мільярди гривень.

Віктор Ющенко приймає присягу
УНІАН
Президент пообіцяв українській армії безпрецендентне фінансування наступного року.
Президент України Віктор Ющенко пообіцяв, що близько 2-2,5 мільярдів гривень буде передбачено в бюджеті наступного року для забезпечення державного оборонного замовлення. 

Про це він сказав сьогодні під час церемонії складання військової присяги на вірність українському народові молодим поповненням окремого Новоросійсько-Київського орденоносного полку президента України.

"У наступному році український оборонно-промисловий комплекс зможе виконати державне замовлення на суму близько 4 мільярдів гривень. Очевидно близько 2-2,5 мільярдів гривень ми передбачимо у бюджеті країни для забезпечення фінансування цього контракту", - зазначив він. 

За словами Ющенка, йдеться в першу чергу про модернізацію ключових зразків озброєння та військової техніки української армії, повідомляє прес-служба Міноборони. 

"У 2008 році передбачено виділити на ці потреби найбільшу суму за всю історію України. Це дасть змогу зробити українське військо більш технологічним", - наголосив президент. 

Він також зауважив, що з 1 січня військовик української армії, який перебуває на пенсії, отримає значне підвищення пенсійного забезпечення. 

За словами Ющенка, починаючи з нового року солдат української армії отримуватиме втричі більше грошове забезпечення, а у більшості військових частин буде запроваджено забезпечення харчуванням через спеціалізовані комерційні установи, що принесе на стіл солдата різноманітну та калорійну їжу. 

Віктор Ющенко
УНІАН
Як привід для коментарів щодо оборонної політики Віктор Ющенко використав складання військової присяги орденоносного полку президента.
Ющенко також повідомив, що з 1 січня буде ліквідовано диспропорцію у грошовому забезпеченні військовослужбовців силових структур.

З 1 січня 2008 року буде ліквідовано диспропорцію у грошовому забезпеченні військовиків різних силових структур.

"Ми приходимо до уніфікації системи грошового забезпечення у всіх силових структурах. Починаючи з 1 січня не буде різниці для офіцера, чи то він знаходиться у Збройних силах України, чи він знаходиться у МВС, чи він знаходиться у СБУ, або інших військових підрозділах", - сказав Віктор Ющенко. Він наголосив, що відповідні рішення ухвалено РНБО та урядом України.

Також президент повідомив, що для переходу на контрактну службу Збройним силам України протягом 2,5 року необхідно виділити 47 млрд. гривень.

“2009 рік буде останнім роком загального призову. Я переконаний, що за цей час, який залишився нам треба дуже багато зробити – сама програма переходу на контрактну основу в найближчі два з половиною року оцінюється приблизно в 47 мільярдів гривень”, - сказав Віктор Ющенко.

Українська армія
УНІАН
Для того, щоби створити справді професійну армію, потрібні не тільки прямі розходи на її модернізацію, але й значна соціальна підтримка військовиків.
Президент наголосив, що захист Батьківщини є дуже важливою професією, якій треба вчитися багато років. При цьому він додав, що сучасна армія та Міноборони в цілому - це високотехнологічні відомства, тому виконувати поставлені завдання здатні тільки професіонали.

Водночас президент наголосив, що грошове питання не є найголовнішим у переході на контрактну військову службу, хоча це чимала сума для національного бюджету. За його словами, питання полягає в тому, щоб за цей час створити гідні умови для військовиків, для яких служба в армії стане власною професією.

Голова держави також додав, що він хотів би, щоби вся країна та всі державні установи пам’ятали, що обороноздатність армії та її висока підготовка є обов’язком кожного громадянина. "Ми все повинні зробити для того, щоб ми мали високотехнічну, технологічну українську армію", - сказав Віктор Ющенко. 

Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу голови держави, також Віктор Ющенко ознайомиться з соціально-побутовими умовами проживання військовиків і поспілкується з батьками молодих солдатів, що склали Військову присягу.

Окремий Новоросійсько-Київський ордена Червоного Прапора полк президента України виконує завдання із забезпечення урочистих церемоній при проведенні державних заходів та громадського порядку під час масових заходів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: