ПАРЄ не визнала Голодомор геноцидом українців

Комісія ПАРЄ "завалила" всі поправки у документі, які визнають Голодомор геноцидом українського народу.

Комісія Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЕ) з політичних питань відмовилася схвалити поправку до доповіді про Голодомор 1932-33, що визнає його геноцидом українського народу.

"Всі поправки, що містять слово "геноцид", а також ніякі українські пріоритети по відношенню до інших республік колишнього СРСР, що постраждали з голоду в 30-х роках минулого століття, не пройшли", - повідомив замглави російської делегації в Асамблеї, перший зампред думського комітету у міжнародних справах Леонід Слуцький.

Слуцький додав, що при цьому комісія ПАРЄ схвалила всі поправки Москви до цієї доповіді.

"Таким чином, всі спроби використовувати цю історичну трагедію для розв'язування антиросійської риторики в Асамблеї провалилися", - відзначив парламентарій.

Він нагадав, що резолюція з питання "масового голоду 1932-1933 років на території колишнього СРСР" буде представлена на січневій сесії ПАРЄ. Доповідачем призначений віце-спікер ПАРЄ Мевлют Чавушоглу, який в кінці листопада відвідав з візитом Москву.

Минулого року в ході весняної сесії ПАРЄ Бюро Асамблеї підтримало пропозицію українською делегацією розглянути тему Голодомору 1930-х років на Україні. Київ планував підготувати документ, в якому містилося б прохання визнати Голодомор геноцидом.

Нагадаємо, в листопаді Служба безпеки України розсекретила всі наявні в неї документальні матеріали про Голодомор в Україні в 1932-33 роках.

Як повідомлялося, більше половини українців не вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

За даними експрес-опитування, проведеного Інститутом Горшеніна, 66,3% респондентів дотримуються думки, що Україна в 1932-1933 роках була лише частиною "голодних територій СРСР".

Близько третини опитаних (32,2%) вважають, що Голодомор був геноцидом українського народу, а 1,5% громадян України відповіли, що ніякого Голодомору взагалі не було.

Читайте також:

Аваков: Харків став столицею Голодомору

СБУ розсекретила всі матеріали про Голодомор

Канадські провінції визнали Голодомор в Україні

Більшість українців не вважають Голодомор геноцидом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: