Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ашан та Метро продовжують торгувати в окупованому Криму в обхід санкцій - Reuters

Це стало можливим завдяки "сірій зоні" та невизначеності відносин між компаніями та їхніми субпідрядниками.

Європейські торгівельні мережі Metro та Auchan продовжують торгувати в Криму, обійшовши санкції ЄС. Це стало можливим завдяки "сірій зоні" та невизначеності відносин між компаніями та їхніми субпідрядниками. Про це повідомляє Reuters у своєму розслідуванні.

Так, товар прибуває поромом чере порт в Керчі. Про це розповіли люди, які займаються траспортуванням товарів. Водночас європейським компаніям заборонено вести справи з керівництвом порому і портом через санкції ЄС, введені проти Росії після анексії Криму.

Своєю чергою, Metro та Auchan заявили, що вони не порушують санкції, адже магазинами керують їхні російські філії, які не підпадають під дію санкцій ЄС.

У порту Керчі кажуть, що порт контролює лише доставку товару, а не вантаж, тому ввадає, що запитання слід ставити оператору порома. Представник оператора порому сказав, що вони не мають контактів з Metro або Auchan, і він не знає, чи використовують вони паром.

Однак у відповідь на запит Reuters Metro і Auchan не заперечили інформацію про те, що їхні товари переправляють поромом через Керченську протоку.

Зокрема, представник Metro повідомив, що магазини в Криму керуються незалежними російськими організаціями та співробітниками, які не підпадають під дію санкцій ЄС.

"Metro повністю усвідомлює і притримуються законів і правил ЄС, і, в цьому конкретному випадку, застосовуваних санкцій", - повідомив він.

Так само і представник Auchan заявив, що компанія завжди діє в рамках законів ЄС.

Як розповіли юристи, доставка товарів до Криму формально може перебувати у легальній "сірій зоні" режиму санкцій через те, що характер відносин між материнськими компаніями та підрядниками часто складно визначити.

Зазначимо, європейські санкції проти РФ не забороняють компаніям з ЄС вести бізнес у Криму, проте обмежують інвестиції та забороняють співпрацю з окремими установами, наприклад, з "Керченською поромною переправою" та "Керченським торговим портом". Свою чергою, Reuters не знайшла жодних підтверджень того, що Metro чи Auchan платили цим організаціям.

"Це проти духу санкцій. Проте за відсутності торговельного ембарго дуже складно розрізнити їх дотримання та недотримання", - заявило джерело у Єврокомісії.

Речниця Єврокомісії Майя Косьянчич повідомила, що за дотриманням обмежувальних заходів відповідають уряди країн-членів.

Жодних коментарів не надав ні французький кабінет міністрів, ні міністерство економіки Німеччини, ні Бюро розслідування митних злочинів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський Союз ухвалив рішення подовжити ще на півроку санкції, застосовані до 146 громадян та 37 компаній через порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції