"Асканія-Нова" наблизилась до лідерів рейтингу "Семи чудес природи"

Заповідник "Асканія-Нова" отримав реальний шанс потрапити у фінал конкурсу природних чудес світу.

Український біосферний заповідник "Асканія-Нова" за крок від потрапляння у фінал Всесвітнього конкурсу New 7 wonders of Nature, який визначить сім природних чудес світу.

У другому турі конкурсу "Асканія" піднялася із 46-ї на 14 позицію. До завершення Інтернет-голосування залишилося 20 днів.

Відтак у своїй групі - "Ліси, національні парки, національні заповідники" "Асканія-Нова" має реальний шанс вийти до наступного етапу, до якого потрапляють 11 переможців.
Заповідник "Асканія-Нова" - єдина в Європі ділянка степу, якої ніколи не торкався плуг. Він віднесений до "100 великих заповідників і парків світу". Він займає площу 11 тисяч гектарів і примикає до лісопарку зі штучними ставками і каналами, де водиться безліч звірів і птахів.

У Асканійському степу росте понад 400 видів трав і квітів, переважають злаки. В оригінальному зоопарку заповідника міститься унікальна колекція тварин.

Проголосувати можна на офіційному сайті акції. Детальна інформація про те, як голосувати - на сайті Всеукраїнської акції "7 чудес України", переможцем якої у минулому році і стала "Асканія-Нова".

Процедура голосування займає всього кілька хвилин. Можна голосували лише за 7 номінантів одночасно (таким чином організатори сподіваються урівноважити голоси із різних країн).

Основним конкурентом українського заповідника є румунський парк Ретезат (13 місце). 12 позицію займає національний парк на острові Норфолк, на якому проживає усього 2 тисячі людей. За нього голосують австралійці і новозеландці, проте обійти і цього конкурента - цілком реально.

Серед об’єктів-учасників є також річка Дніпро (яка зараз має небагато шансів на вихід - займає лише 31 місце у своїй групі). А ще присутні чимало об'єктів із країн-сусідів - Росії, Польщі та Білорусі. Є й відомі чудеса природи, зокрема, Великий каньон річки Колорадо, Ніагарський водоспад, вулкан Везувій.

До завершення голосування залишилося майже три тижні: воно триватиме до 7 липня цього року. Після цього визначаться ТОП-77 учасників, із яких експерти відберуть 21 номінантів для участі у фінальній стадії. А сама всесвітня акція завершується у 2011 році.

Читайте також:

В Україні створено новий національний парк

У Криму розквітло найбільше у світі поле тюльпанів

"Замок Балоги" стане державним заповідником

Севастополь: давня історія на пляжі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: