Associated Press подало до суду на автора портрету Обами

Американське агентство звинувачує автора найвідомішого портрета президента США у порушенні авторських прав через використання фоторгафії агентства. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Агентство Associated Press подало до суду Манхеттену стрічний позов до художника Шепарда Фейрі, якого обвинувачує в незаконному використанні фотографії президента США Барака Обами.

Керівництво Associated Press вважає, що Фейрі порушив законодавство про авторське право, коли використовував фотографію агентства при створенні портрета президента США. Фейрі, у свою чергу, стверджує, що створення портрета згідно із законом потрапляє в категорію "добросовісного використання" (тобто сприяє "прогресу науки і корисних мистецтв"). Крім того, художник підкреслює, що в процесі творчості сильно змінив фотографію.

Фейрі написав портрет Обами в 2008 році, використовуючи фотографію, зроблену за замовленням Associated Press в 2006 році. Робота художника стала одним з найбільш впізнаних зображень нового президента США. Фейрі і Associated Press намагалися улагодити виниклий конфлікт в досудовому порядку, проте в лютому 2009 року художник до завершення переговорів несподівано першим подав на агентство до суду.

Стрічний позов Associated Press Фейрі поки не прокоментував.

Нагадаємо, 8 лютого художника Шепарда Фейрі заарештували в Бостоні за звинуваченням у нанесенні графіті на об'єктах, що перебувають у приватній і муніципальної власності.

Читайте також:

Автора найвідомішого портрета Обами заарештували

Бабуся Обами воюватиме з мухою цеце

Мюзикл "Обамоманія" поставили в Лондоні

Снігопад порушив плани Обами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: