Астрономи-аматори відкрили галактики-"горошини" нового типу

Астрономам в рамках проекту Galaxy Zoo вдалося відкрити новий клас галактик з малими розмірами, який назвали "зеленим горошком".

Космос
Астрономи знайшли в небі "зелені горошини".
Астрономи-аматори відкрили галактики нового типу. Стаття учених незабаром з'явиться в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Відкриття було зроблено в рамках проекту Galaxy Zoo, добровільні учасники якого займаються аналізом фотографій, зібраних в ході Слоановського цифрового огляду неба. В цілому під час огляду було зроблено близько 250 мільйонів знімків.

Під час аналізу учасникам проекту удалося виявити галактики, які виділяються по декількох характеристиках. По-перше, у них невеликі маса (приблизно на два порядки менше маси Чумацького Шляху) і розміри (на порядок менше розмірів нашої Галактики). По-друге, в спектрі їх випромінювання виразно присутня лінія двічі іонізованого кисню з довжиною хвилі 500,7 нанометра. Оскільки ця лінія знаходиться в зеленому регіоні спектру, то нові галактики отримали назву "зелений горошок".

По-третє, в нових галактиках спостерігається дуже інтенсивне зоретворення: щороку приблизно 10 сонячних мас газу і пилу перетворюється на зірки. Для порівняння в Чумацькому Шляху цей показник складає чотири сонячних маси. Нові галактики розташовуються на відстані приблизно 1,5 - 5 мільярдів світлових років від Землі.
В цілому ентузіастам з Galaxy Zoo удалося зібрати 250 зразків "зелених горошин", що і дозволило професійним астрономам виділити ці об'єкти в окремий клас. По словах вчених, самі б вони ніколи не досягли подібного результату. Річ у тому, що галактики нового класу зустрічаються досить рідко - приблизно одна на 10 тисяч фотографій.

За останній час це далеко не перше відкриття зроблене астрономами-аматорами. Так, зовсім недавно австралійцеві Ентоні Веслі удалося виявити на Юпітері сліди падіння крупного небесного тіла - "діру" в атмосфері гіганта розміром із земний Тихий океан. Подальші спостереження, виконані професійними астрономами, дозволили підтвердити, що йдеться не про черговий незвичайний шторм в атмосфері Юпітера, а саме про падіння крупного небесного тіла. Після відкриття багато крупних телескопів, включаючи "Хаббл", зробили знімки "діри".

Читайте також:

Телескоп NASA побачив галактику у формі ока

До 2025 року вчені сподіваються відкрити позаземний розум

У космосі знайшли "фабрику зірок"

Вчені знайшли другу частину Чумацького шляху
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: