Астрономи знайшли найвіддаленіше місце у Всесвіті

Вчені сподіваються, що нове відкриття допоможе у вивченні часи, коли у Всесвіті з'явилися перші зірки.

Астрономи виявили найвіддаленіший з відомих наразі об'єктів у Всесвіті. Ним виявились останки вибуху GRB 090423 (ймовірно чорна діра), який спричинив виникнення спалаху гамма-випромінювання (gamma-ray burst - GRB).

Для виміру відстані до віддалених об'єктів Всесвіту астрономи використовують так званий червоний зсув. Дане явище є результатом розширення простору, який призводить до зрушення спектрів випромінювання об'єктів у бік червоного кольору. Чим далі світлу добиратися до Землі - тим більше зсунутим виявляється спектр.

За допомогою орбітального телескопа Swift астрономи виявили GRB з червоним зсувом 8,2. Це означає, що даний вибух стався 13,1 мільярда років тому, тобто тоді, коли Всесвіту було всього кілька сотень мільйонів років. Спектральний аналіз спалаху для визначення зсуву був проведений телескопами на Гавайських островах.

За словами дослідників, новий об'єкт є найвіддаленішим з відомих на сьогоднішній день. Попередній рекордсмен з класу гамма-спалахів мав зсув 6,7, а найвіддаленіша з відомих галактик - 6,96. При цьому астрофізики зазначають, що раніше з'являлися повідомлення про виявлення галактик зі зсувом 9 або 10, проте ці дані не були підтверджені незалежними спостереженнями.

Учені сподіваються, що нове відкриття допоможе у вивченні так званої епохи реіонізації. Це час, коли почали з'являтися перші зірки, які своїм випромінюванням іонізували нейтральний водень, що заповнював молодий Всесвіт.

Згідно з сучасними уявленнями, спалахи гамма-випромінювання виникають, коли гравітаційний колапс масивної зірки, в якої вигоріло "паливо", призводить до викиду так званих джетів. Ці струмені матерії, що рухаються з високою швидкістю, і є джерелами гамма-променів. При цьому в результаті колапсу формується чорна діра.

Читайте також:

Космос має смак малини та пахне ромом

Вчені знайшли, що захищає галактики від руйнування

Астрономи знайшли дві планети, схожі на Землю

Вчені знайшли, де закінчується космос

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: