Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аваков докладно розповів, які категорії українців можуть отримати пластикові паспорти

Поки поміняти паспорт-книжечку на ID можуть лише певні категорії дорослих українців.

ID замість паперових паспортів тепер будуть отримувати лише деякі категорії дорослих громадян України.

Про це у Facebook повідомив міністр МВС Арсен Аваков.

З листопада відділення Державної міграційної служби приймають заяви на оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки не тільки від тих, кому виповнюється 16 років, але і від дорослих.

Проте поки поміняти паспорт-книжечку на ID зможуть лише певні категорії дорослих українців: ті, кому виповнюється 25 і 45 років – замість вклеювання нової фотографії у старий паспорт; ті, хто офіційно змінив прізвище (вступ у шлюб, розлучення, інші причини зміни прізвища); ті, хто втратив паспорт через крадіжку, втрату або псування.

Паспорта-книжечки залишаться законним посвідченням особи ще близько чотирьох років. Тому немає необхідності терміново простоювати в черзі.

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно – зараз це громадяни, яким виповнюється 14 і 16 років. Іншим треба сплатити адміністративний збір у розмірі 279 грн. При цьому, місцеві органи влади уповноважені частково або повністю звільняти певні категорії своїх мешканців від оплати вартості послуги. Крім того, для оформлення ID не потрібно надавати фотографії (її зроблять прямо у відділенні ДМС безкоштовно).

На ID наноситься податковий номер – не тільки на електронний чіп, але і графічно. А на чіп додається інформація про місце реєстрації та місце проживання, сімейний стан, дітей та електронний цифровий підпис, відповідно, вона може бути змінена без оформлення нового документа.

Пластиковий паспорт добре захищений від підробки – безконтактний чіп неможливо скопіювати або змінити, він стійкий до забруднень, вологи, кави і навіть фломастерів малюків.

Нагадаємо, внутрішній український паспорт нового зразка у вигляді ID-карти, не може використовуватися громадянами України для перетину кордону з Білоруссю. На пунктах пропуску з таким документом можуть виникнути проблеми при в'їзді або виїзді з країни.

Відео Особливості отримання біометричних паспортів

Залиште свій коментар

Вибір редакції