Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аваков назвав "середньовічним дикунством" розгін табору ромів на Лисій горі

Голова МВС пообіцяв, що винні у нападі на табір будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав "середньовічним дикунством" розгін ромського табору на Лисій горі у Києві, який стався 21 квітня.

Про це йдеться у заяві міністра, яку у середу пізно ввечері розповсюдило відомство.

"Нападати на жінок і дітей, погрожувати їм, травити їх сльозогінним газом, псувати їхнє майно і загалом ставитися до них, як до тварин через етнічну приналежність – це середньовічне дикунство. Воно не личить сучасній країні, що прагне жити за європейськими стандартами", - заявив Аваков.

Міністр стверджує, що поліція не ділить громадян за етнічною ознакою.

"Для нас всі вони суто – або громадяни України, або іноземці, або особи без громадянства. Різні злочини і правопорушення вчиняють представники різних національностей та етнічних груп, і всі вони є рівними перед українським законом", - зазначив голова МВС.

Арсен Аваков запевняє, що події на Лисій горі будуть розслідувані поліції, винні будуть встановлені і притягнуті до кримінальної відповідальності.

"Неприпустимо, щоб у сучасній Україні у XXI сторіччі винятково через упереджене ставлення до асоціального способу життя, який ведуть окремі представники однієї етнічної групи наших громадян, їх дискримінували, залякували і переслідували", - заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Нагадаємо, 21 квітня члени націоналістичної організації С14 розібрали і спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. Активіст організації С14 Сергій Мазур заявив, що роми покинули Лису гору "після переконливих законних аргументів". 

25 квітня поліція повідомила про відкриття двох кримінальних проваджень за фактом розгону ромського табору. Провадження відкриті за двома статтями Кримінального кодексу України - "порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії" та "хуліганство".

Підставою для відкриття кримінальних проваджень стало відео розгону ромів, яке 25 квітня з'явилося в Інтернеті. На кадрах видно, як ромські батьки з дітьми біжать від молодих людей в масках та без. Молодики кидають в ромів камені і пшикають газовими балонами. Чути, як роми кличуть на допомогу правоохоронців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції