Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр зустрівся з митрополитом Онуфрієм та архієпископом Євстратієм.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков домовився з високопоставленими представниками двох українських православних церков про співпрацю в питаннях недопущення релігійної ворожнечі на тлі процесу надання автокефалії Україні.

Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.

Зустріч міністра з главою Української православної церкви Московського патріархату митрополитом Онуфрієм та речником Української православної церкви Київського патріархату архієпископом Євстратієм Зорею відбулася 12 жовтня.

"З Митрополитом Онуфрієм (УПЦ МП) і архієпископом Євстратієм Зорею (УПЦ КП) домовилися про співробітництво та координацію дій щодо недопущення проявів релігійної ворожнечі у процесі врегулювання міжцерковних відносин. МВС буде забезпечувати права і свободи незалежно від конфесії!", - написав Аваков.

Народний депутат України і член колегії при МВС Антон Геращенко, який також був присутній на зустрічі, зазначив, що митрополит Онуфрій сказав, що "не бачить причин для кровопролиття, крім випадків незаконних спроб захоплення власності релігійних громад УПЦ МП".

У свою чергу архієпископ Євстратій заявив, що "якщо будуть спроби якихось провокаторів силою захоплювати храми громад УПЦ МП, Українська православна церква заявить про неприпустимість таких насильницьких дій".

Сегодня по приглашению Министра МВД Арсен Аваков я принял участие во встречах с Митрополитом УПЦ МП Онуфрием и Епископом...

Опубліковано Антоном Геращенком П'ятниця, 12 жовтня 2018 р.

Раніше Арсен Аваков заявив, що Міністерство внутрішніх справ не допустить свавілля і екстремізму на релігійному ґрунті на тлі процесу надання автокефалії. Він також закликав політичних і громадських активістів не робити провокацій і спроб дестабілізувати ситуацію в Україні.

ВідеоУчасники синоду вирішили продовжувати процедуру надання автокефалії УПЦ

Синод тривав три дні. Його учасники вирішили продовжувати процедуру надання автокефалії українській церкві. Для цього Вселенський патріархат скасував анексію в 17 столітті Київської митрополії Московським патріархатом. Нечинною визнали анафему, накладену російською церквою на - як там вважають - "розкольників": очільників церкви Київського патріархату Філарета і автокефальної церкви Макарія. 

Учасники синоду вирішили продовжувати процедуру надання автокефалії УПЦ

У четвер, 11 жовтня, Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції