Аварія на найбільшій шахті Росії загрожує дефіцитом вугілля в Україні

Аварія на шахті "Распадская" на Кузбасі, яка забрала життя більше 60 гірників, може позначитися на перерозподілі потоків реалізації коксівного вугілля.

Аварія на найбільшій в Росії вугільній шахті "Распадская" може призвести до зростання цін на коксівне вугілля, а також збільшити його дефіцит на ринку.

"На вартості коксівного вугілля аварія може позначитися. Тенденція до подорожчання коксівного вугілля, ймовірно, буде", - повідомив представник Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, який є найбільшим в Україні виробником оцинкованого холоднокатаного прокату.

За оцінками аналітиків, з близько 7 мільйонів тонн коксівного вугілля, яке щорічно споживає Україна, більше половини - 4,5 мільйона тонн - експортувалося з Росії, і в тому числі з "Распадской".

На Маріупольському меткомбінаті зазначили, що навіть до аварії на "Распадской" був певний дефіцит коксівного вугілля. Там вважають, що підвищення ціни на коксівне вугілля може згубно позначитися на всій металургійній галузі країни.

Нагадаємо, в ніч на 9 травня на шахті "Распадская" на Кузбасі один за одним сталися два вибухи, які забрали життя понад 60 людей. У зв'язку з аварією видобуток на шахті зупинено.

На думку експертів, в міру відновлення потужностей постраждалої шахти, а також введення додаткових потужностей інших компаній-виробників коксівного вугілля, в РФ може відбутися перерозподіл потоків реалізації коксівного вугілля у бік скорочення експорту - для покриття внутрішніх потреб через можливий дефіциту вугілля.

Читайте також:

Гірники вважають вибух на найбільшій шахті Росії терактом

Криза в українській металургії минула: виробники збільшують виплавку

Уряд звинуватили у виникненні дефіциту вугілля

Україна переходить на американське вугілля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: