Аварія танкера "Делфі": чиновники назвали нову дату підняття судна з узбережжя Одеси

Аварія танкера "Делфі": чиновники назвали нову дату підняття судна з узбережжя Одеси

Фото: Одеська облдержадміністрація

Евакуацію судна планують розпочати наприкінці серпня.

Адміністрація морських портів України планує почати евакуацію танкера "Делфі", який восени минулого року сів на мілину, наприкінці серпня.

Про це розповів виконувач обов’язків директора АМПУ Олександр Голодницький.

Він наголосив, що у пріоритеті підняття судна. Утім, існує ймовірність, що його розпилюватимуть на частини. За словами Голодницького, якщо танкер піднімуть, то з нього витече менша кількість нафтопродуктів, ніж під час розпилення. 

Голодницький повідомив, що в Адміністрації морських портів планують пришвидшити процедуру конкурсу серед підрядників. Саме для цього регіональна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнала  кораблетрощу "Делфі" надзвичайною ситуацією місцевого рівня.

Крім того, підприємство разом з Одеською ОДА звернулися до ДСН, аби там оцінили клас та рівень надзвичайної ситуації. Наразі відповіді від рятувальників ще немає. "Цей статус надзвичайної ситуації впливає на два моменти. Перший – повний контроль переходить до АМПУ. Другий – це не спрощення, а прискорення підписання договору," - пояснив Олександр Голодницький.

Договір планують підписати у "середині-кінці серпня", повідомив чиновник. Тоді ж почнуться роботи з евакуації аварійного судна. 

Як повідомлялося, танкер потрапив у кораблетрощу під час сильного осіннього шторму наприкінці листопада минулого року. Хвилями його прибило до берега, де він зачепився за хвилеріз та частково затонув. Власника зобов'язали прибрати "Делфі" до 31 березня або ж заплатити портовикам, щоб ці роботи виконали вони. Утім, цього не сталося. 

Згодом кілька разів був зафіксований викид нафтопродуктів із судна. На морі утворювалися плями різних розмірів. У Червні правоохоронці відкрили провадження за фактом забруднення Чорного моря. Роботи із підняття судна розпочалися усередині липня. Кілька спроб виявилися невдалими. 

Порятунок "Делфі": як спроби підняти танкер вплинули на екологічну ситуацію

Порятунок "Делфі": як спроби підняти танкер вплинули на екологічну ситуацію

Повʼязані теми:

Наступна публікація