Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аварійна гребля Каховського водосховища загрожує Кривбасу затопленням

Експерти називають ситуацію на греблі критичною.

4-кілометрова ділянка дороги Запоріжжя – Кривий Ріг - Кіровоград залишилася майже без асфальтового покриття і може викликати прорив греблі Каховського водосховища, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Аварійна дорога загрожує не тільки водіям - потік транспорту у 8 тисяч автомобілів на добу, половина з яких - вантажівки, руйнує споруду, що береже від затоплення промисловість Кривбасу.

Водії витрачають купу часу, аби об'їхати величезні ями. Швидкість скидають до 10 км/год, проте навіть це не є гарантією того, що автомобіль не застрягне на пошкодженій ділянці дороги.

Аварійна дорога є фактично єдиними шляхом, що з'єднує південь та захід країни.  Об'їхати її можна  лише уздовж усього Каховського водосховища, та для цього доведеться подолати зайві півтисячі кілометрів.

Фахівці Нікопольського управління водного господарства  називають стан греблі критичним.  Ремонт на цій ділянці в останнє робили 3 роки тому, а про капітальний навіть вже важко згадати. За греблею розташовані марганцеві рудники, залізорудні шахти, металургійні комбінати та декілька  великих міст, тому страшно уявити, що буде, якщо споруда не витримає.

З тим, хто має ремонтувати аварійну дорогу не можуть визначитися вже близько 10 років. На капітальний ремонт ділянки вкрай необхідні 38 мільйонів гривень.  Зараз споруда перебуває на на балансі  служби водного господарства, проте підприємтсво не має ні права, ні грошей, ні техніки  для ремонту та обслуговування  дорожнього покриття.  З іншого боку, ці 4 кілометри є частиною дороги загальнодержавного значення, проте служба автомобільних доріг також не займається пошкодженим шляхом через суму грошей, необхідну для цього.

Експерти стверджують, що якщо ситуація і далі погіршуватиметься, то проїзд греблею просто заборонять.

Як повідомлялося раніше, Бортницька станція в будь-який момент може залити Київщину смердючим мулом і нечистотами

Кореспондент ТСН Олена Усенко

ВідеоФахівці оцінили ситуацію на греблі Каховського водосховища, як критичну

Залиште свій коментар

Вибір редакції