Авіакомпанія Єгипта не змогла зтягнути з України 45 млн. долларів

Єгипетській авіакомпанії відмовили у судовому позові проти України.

Апеляційний суд Каїра (Єгипет) відмовив авіакомпанії цієї країни Alim Airlines у стягненні з України 45 млн. долларів моральних і матеріальних збитків.

За словами заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука, 27 січня 2009 року апеляційний суд Каїра не задовольнив апеляцію Alim Airlines і залишив в силі вирішення суду, який повністю відмовив позивачеві. При цьому апеляційний суд зобов'язав позивача відшкодувати витрати на ведення справи і сплатити державне мито та адвокатські витрати.

Позов Alim Airlines пов'язаний з конфіскацією в 1997 році на користь України єгипетського літака Іл-62М, який знаходився в режимі тимчасового ввезення на митну територію України і своєчасно не вивезений за її межі після закінчення річного терміну.

У лютому 1999 року Alim Airlines заарештувала чотири українські теплоходи в порту Александрія (Єгипет), вимагаючи їх продажу з аукціону у виконання вирішення суду Південного Каїра про стягнення з ВАТ "Авіалінії України", Кабміну, Мінфіну, Мінтрансу і трьох українських державних судноплавних компаній вартості літака в сумі 12,5 млн. долларів. Вирішення суду Південного Каїра було оскаржене і в липні 1999 року українські теплоходи були звільнені з-під арешту.

У жовтні 2000 року Alim Airlines подала новий позов до суду Південного Каїра про стягнення солідарно матеріальних збитків і морального збитку в сумі 45,1 млн. долларів "плюс" 5% річних.

Як пояснив Корнейчук, відповідно до цивільно-процесуального кодексу Єгипту, вирішення апеляційного суду Каїра набирає чинності відразу після його оголошення і припинити його може лише верховний суд країни при напрямі касаційної скарги.

Читайте також:
Літак British Airways з палаючим двигуном аварійно сів у Нігерії
Режисер кліпу Thriller подав на Джексона до суду
За нелегальну зброю українець сів до польської в’язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: