Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Транспортник показали вперше. 

Сьогодні, 20 грудня, у Києві на держпідприємстві "Антонов" представили новий український літак - транспортник Ан-132D.

В урочистій презентації брав участь президент України Петро Порошенко. Народження нового літака українського виробництва він назвав справжнім святом.

"Дуже мала кількість держав у світі може святкувати таке свято, як запуск нової моделі, і я вітаю з цим завод "Антонова" і "антонівців", вітаю з цим всю Україну і український народ, і вітаю наших партнерів. Цей літак продовжує славетну лінійку наших українських авіатранспортників, серед яких знамениті на весь "Антей", "Руслан" і "Мрія"", - наводить цитату глави держави його прес-служба.

Він додав, що створення Ан-132D – міжнародний проект. Окрім замовників із Саудівської Аравії, до будівництва долучилися провідні компанії світової авіаційної галузі з Канади, Великої Британії, США, Німеччини та Франції.

"Важливо, що в умовах російської агресії проти нашої держави, в умовах, коли елементом гібридної війни є у тому числі й закриття ринків Російської Федерації, "антонівці", український уряд і українська влада знаходять нові надзвичайно перспективні ринки для українських виробників", - сказав Порошенко.

За його словами, багатоцільовий транспортний літак Ан-132D було розроблено та побудовано в рекордно короткий термін – за півтора року. Водночас, він зауважив, що попереду велика робота з випробувань літака та його подальшого вдосконалення для забезпечення суттєвих переваг над літаками-аналогами.

"Ми впевнені, що у цього літака велике майбутнє. Ми впевнені, що він має ринок 260-290 літаків до 2035 року. І я дякую за це свято і за цю перемогу всім авіабудівникам, всім нашим партнерам", - наголосив президент.

У Порошенка відзначають, що співробітництво між Україною і Саудівською Аравією в авіаційній сфері серед найбільш перспективних напрямів розвитку двосторонніх відносин. Угода про налагодження виробництва транспортних літаків "Антонов" для Саудівської Аравії була затверджена у травні 2015 року.

За документом передбачається здійснення модернізації літака Ан-32 і розробка на його основі нового легкого багатоцільового транспортного літака Ан-132 із використанням західних технологій, а також залученням американських та європейських компаній. Угода передбачає створення виробничих потужностей для виробництва цього літака на території Королівства у місті Таїф, навчання саудівських пілотів і технічних фахівців для забезпечення виробничого процесу, експлуатації та сервісного обслуговування літаків.

Демонстраційний політ літака на території Саудовської Аравії запланований на березень 2017 року.

Як повідомлялося раніше, держпідприємство "Антонов" взялося за амбітну роботу - спроектувати, побудувати та підняти в повітря нову машину до кінця року. Це буде Ан-132. Паралельно українські заводи готуються виконати найбільше замовлення за всі роки незалежності - 43 літаки для трьох країн світу

Залиште свій коментар

Вибір редакції