Автокефалія звільнить Українську церкву від впливу ворожої держави - Константинополь

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Архієрей розповів, чому Константинополь прагне надати автокефалію Українській церкві.

Архієрей Константинопольської церкви архієпископ Тельміський Іов (Геча) наголосив, що надання автокефалії Українській церкві зможе звільнити її від впливу Росії.

Про це він розповів під час інтерв'ю BBC.

Архієпископ Іов пояснив, що саме через конфлікт на Сході, Україні потрібна автокефалія.

"Саме через цей конфлікт православні віряни в Україні і українська держава просили автокефалію, щоб Православна церква в Україні була незалежна від впливу чужої, ворожої держави", - сказав він .

Також він відповів на погрози РПЦ стосовно "вибуху кровопролитних релігійних конфліктів" після надання автокефалії.

"Кровопролиття триває в Україні, на Донбасі, вже протягом чотирьох років… Що ще гіршого може статися? Щоб це все зупинилося, достатньо рішення одної людини, в Москві, бо ясно, хто яку землю бажає захопити", - додав архієрей.

ВідеоВ УПЦ КП озвучили офіційну назву нової помісної церкви

Офіційна назва нової помісної церкви лунатиме як "Українська православна церква", другою її назвою стане – "Київський патріархат". Про це сьогодні на брифінгу оголосив речник патріархату - Євстратій Зоря. Ця назва, зазначив Зоря, узгоджена з Константинополем. Ті приходи МП, які не захочуть приєднатися до новоствореної церкви, носитимуть назву - РПЦ.

В УПЦ КП озвучили офіційну назву нової помісної церкви

Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції