Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Автокрадії в Україні масово уникають покарання через шпарини в законодавстві

Замість реальної відповідальності зловмисники сплачують штрафи та продовжують займатися своєю справою.

Майже тисячу автомобілів щомісяця викрадають в Україні. Про це свідчать офіційні дані поліції, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Киянин Андрій Макаренко працює в автосалоні, але ніколи не міг уявити, що таке станеться із ним. "Відкриваємо двері у будинку, бачимо, ну, що тюль на вікні якось дивно висить. Бачимо, що відкрите вікно, будинок почищений і, власне, немає нашого автомобіля під будинком", - розповів він. Він отримав відео з камер спостереження сусідів. "Приїжджає патруль, приїжджає експерт, тобто, попитали, поїхали, ну, власне, все. Ніякого фідбеку від наших правоохоронців не було", - каже власник позашляховика.

ВідеоПравоохоронці розповіли, як не стати жертвою автокрадіїв

В Україні щороку викрадають близько 10 тисяч автомобілів, найбільше - у Києві. Але навіть коли зловмисників вдається впіймати, вони здебільшого уникають реального покарання. І все через прогалини у законодавстві.

Правоохоронці розповіли, як не стати жертвою автокрадіїв

За даними поліції, зловмнисники викрадають або елітні автомобілі переважно японського виробництва, щоби в подальшому перебити номери агрегатів та переправити за кордон, або ж українські – на запчастини та металобрухт. Щороку в законних власників зникає близько 10 тисяч транспортних засобів. Найчастіше угони стаються в Києві. За твердженням керівника столичної поліції Андрія Крищенко, ситуація торік трохи покращилася: 1,5 тисяч крадіжок супроти 1,9 тисяч у 2016-му. Але в цілому суттєвих зрушень у боротьбі з цим явищем немає.

Власникам знайшли та повернули лише кілька сотень автівок. Але навіть коли зловмисників вдається впіймати, вони здебільшого уникають реального покарання через прогалини у законодавстві. Поліцейські визнають, що більшість крадіїв знають поіменно, адже одних і тих самих осіб затримують по кілька разів на рік, але ті відбуваються штрафами за витрачений бензин. Щоби не втрапити на гачок автокрадіїв, експерти радять автовласникам паркуватися у безпечному та бажано з охороною місці, встановити якісну сигналізацію, ще ліпше – придбати блокатори керма, педалей або коробки передач. А головне і найпростіше: перед тим, як іти – перевіряти, чи автомобіль замкнений.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції