Автомобіль для кримського спікера за 1,2 млн

Придбання для голови ВР Криму Анатолія Гриценка автомобіля за більш як 1,2 млн. грн. неправомірне, стверджує прокурор АРК Віктор Шемчук.

Придбання для голови Верховної ради Криму Анатолія Гриценка автомобіля представницького класу Mercedes-Benz за більш як 1,2 млн. грн. суперечить постанові Кабінету міністрів України, якою встановлені граничні ціни при придбанні товарів для чиновників.

Анатолій Гриценко
УНІАН
Голова ВР АРК Анатолій Гриценко
Про це сьогодні на прес-конференції в Сімферополі заявив заступник генерального прокурора України – прокурор АРК Віктор Шемчук.

Як повідомляє УНІАН, за інформацією Шемчука, кримська прокуратура проводила перевірку за даним фактом, під час якої було встановлено, що ВР АРК зверталася до казначейства з проханням про видачу більш як 1,2 млн. грн. для оплати придбаного автомобіля Mercedes-Benz, проте казначейство відмовило в оплаті.

”Казначейство відмовило в оплаті цього автомобіля з бюджету, оскільки такі кошти в бюджеті не передбачено”, - зазначив кримський прокурор. Крім того, за його словами, придбання автомобіля для голови ВР Криму за ціною 1,2 млн. грн. суперечить постанові Кабміну від 2006 року.

”У ній (постанові Кабміну – ред.) передбачені граничні ціни при придбанні товарів: автомобілів, меблів, мобільних телефонів державним службовцем. І для Верховної ради Криму – його голови, і для голови Ради міністрів Криму гранична ціна на придбання автомобілів представницького класу встановлена в сумі 300 тис. грн.". "Тобто, ці гроші (більш як 1,2 млн. грн. – ред.) не можуть бути стягнуті з бюджету і сплачені за автомобіль, тому що це незаконно і суперечить постанові Кабінету міністрів", - підкреслив прокурор.

Він також повідомив, що сьогодні в суді буде розглянуто позов до ВР АРК щодо придбання ”Мерседеса” для кримського спікера. ”Тому, природно, коментувати якимсь чином цю ситуацію некоректно, це буде розцінено як тиск на суд”, - сказав Шемчук.

Він підкреслив, що прокуратура бере участь в цьому процесі, оскільки придбання за таку суму автомобіля може заподіяти збиток державі.

Mercedes-Benz S 500 Long
Спікер бажає пересуватися на такому автомобілі (Фото: auto.bigmir.net)
Як повідомляв УНІАН, у статті ”Заради автомобіля для спікера парламент Криму програв суд?”, опублікованій в ”Дзеркалі тижня” (№27) йдеться, що ”Голова Верховної ради Криму Анатолій Гриценко користується новеньким автомобілем представницького класу вартістю більше мільйона гривень”.

”ДТ” має в своєму розпорядженні копію позову, поданого 4 липня ВАТ ”Таврія-Авто” до Господарського суду АРК. З нього виходить, що за договором від 17 травня цього року ”Таврія-Авто” надало управлінню справами Верховної ради АРК автомобіль представницького класу Mercedes-Benz S 500 Long. Проте в термін - 15 банківських днів – покупка сплачена не була.

У коментарі журналістам Анатолій Гриценко заявив, що його Mercedes придбано не за гроші з бюджету АРК. ”З бюджету Автономної Республіки Крим за цю машину ніхто нічого не сплачував”, - сказав він. При цьому спікер зазначив, що в бюджеті АРК передбачені кошти на придбання нових машин. ”Ще, можливо, буде придбана машина за рахунок тих коштів, які в бюджеті передбачено”, - сказав Гриценко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: