З нового підручника історії викинули розділ про УПА

У новому підручнику історії Друга світова війна описана по-іншому. Автор впевнений: так підручник став більш європейським.

Улітку надрукують новий підручник з історії для 11-го класу. У ньому автори суттєво змінили опис Другої світової війни порівняно з версією 2005 року, зокрема, викинули розділ про УПА, залишивши лише короткі вставки про дії українських повстанців.

У підручнику 2005-го розповідям про бойові дії Червоної армії та УПА присвячено однакову кількість сторінок. У новій книзі - війна Червоної армії з німцями є основною темою розповіді, а про дії УПА сказано стільки ж, скільки про радянських партизанів.

"Усім кажуть, що раніше було так, а тепер інакше, і в усьому винен новий міністр. Я не збираюся захищати Табачника, але справа не в ньому", - пояснив один з авторів підручника, доктор історичних наук Станіслав Кульчицький.

"Друга світова почалася 1 вересня 1939 року і закінчилася поразкою Японії. Це війна планетарного масштабу. Велика Вітчизняна війна на території Радянського Союзу і Східної Європи цілком вкладається в її рамки. Які тут можуть бути дискусії? Так само як не можна рівняти масштабні бойові дії багатомільйонної Червоної армії із локальною боротьбою підрозділів УПА", - прокоментував він.

Кульчицький також зазначив, що новий підручник історії наблизився до європейських.

За його словами, зміна пропорцій у подачі тем торкнулася не тільки українських повстанців. "Вона зумовлена зміною структури підручника. У старому основний матеріал становив 90 відсотків тексту. Тепер - лише половину. Решта - завдання і тести, щоб учні вчилися думати й аналізувати. У європейських підручниках так було завжди", - підкреслив історик.

Він запевнив, що автори намагалися не давати політизованих чи ідеологічних оцінок в основному тексті.

"З додаткових матеріалів учні можуть вибрати точку зору, яка здається їм правильною. Крім того, на ходу ліквідували 12-річне навчання, тому довелося скорочувати тексти багатьох розділів", - додав автор.

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки Дмитро Табачник повідомив, що були подані проекти підручника з історії України для 11-х класів від 5 авторських колективів. Сам міністр заявив, що не має часу брати участь у написанні підручника.

Читайте також:

Табачник підготував для дітей "правдиві підручники": розділи про Майдан і УПА переписано

Роман про Голодомор викинули зі шкільної програми

У Криму видали шкільний підручник про злочини ОУН-УПА

Табачник переконаний, що українці вимруть через національну однорідність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: