Автор "Тризуба" на Говерлі каже, що пам'ятник міг убити

Один з авторів пам'ятника побачив невідповідність у даті падіння "Тризуба" та фотографіями у ЗМІ. Він також запевняє, що 350 кг не могли упасти на туристку і спричинити лише струс мозку.

Після події на Говерлі з "Тризубом", який звалився на дівчину, один з авторів пам'ятника Лев Синькевич (майстрував тризуб разом з батьком Юлієм Синькевич) заявив, що цього просто не може бути.

"Мармуровий тризуб важить близько 350 кг, і якщо б, як вона каже, він упав дівчині на голову, то наслідки були б набагато сумнішими, ніж струс мозку, - сказав Лев Синькевич.

"І це брехня, що він був встановлений халтурно, як говорила міліція. Другий важливий момент - це розбіжність дат. Постраждала гімнастка стверджує, що НП з нею трапилася на травневі свята, але на початку червня мармуровий тризуб стояв на місці, трохи побитий, правда . Виходить, якщо він звалився в травні, то хтось поставив його на місце? Як? Його можуть підняти тільки 5-6 здорових мужиків за допомогою спеціальних лісів. На фото, які публікувалися в пресі, я побачив, що на тризубці не вистачає однієї з бронзових накладок такої ж форми. Можливо, його відбили вандали і це послужило причиною руйнування пам'ятника ".

У національному природному парку "Карпатський", на території якого знаходиться пам'ятник, кажуть, що зараз "Тризуб" стоїть на місці з відколотий шматком і його ніхто не ремонтує.

"Встановлено пам'ятник був нормально, але мав дефекти, - говорить один з керівників карпатського нацпарку Василь Марчук. - Руйнуватися він почав з грудня 2009-го, тому я радив би авторам пам'ятника відправитися на Говерлу і подивитися на свою, вибачте за вираз, мазанину" .

Постраждала киянка Оксана Демиденко стверджує, що говорить правду і що 8 травня їй просто дуже пощастило. "Я рада, що залишилася жива, хоча рука болить до тепер. Я подумувала судитися, але відмовилася від цієї ідеї", - сказала вона.

Нагадаємо, скульптурна композиція "Тризуб" була встановлена на Говерлі два роки тому до 18-річчя проголошення Декларації про Державний суверенітет України.

Нещодавно ЗМІ поширили інформацію про пошкодження "Тризуба" на Говерлі невідомими вандалами.

Втім, слідчо-оперативна група 8 червня, оглянувши тризуб, не підтвердила її зруйнування вандалами. За висновком слідства, винний "агресивно-атмосферний вплив гір".

Читайте також:

Тризуб на Говерлі впав на туристку, що намагалась його обійняти

Названо причину руйнування "Тризуба" на Говерлі

Вандали розбили Герб України на Говерлі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: