Автору книги "Донецька мафія" у 1,5 рази зменшили термін ув’язнення

Враховуючи термін, який Борис Пенчук вже відсидів, він може достроково вийти на свободу вже восени 2010 року.

Пенчук
УНІАН
Борис Пенчук
Верховний суд України скасував вирок керівнику фонду "Антикорупція", автору книги "Донецька мафія" Борису Пенчуку за статтею "вимагання" та зменшив термін ув'язнення з шести до чотирьох років. Відповідне рішення суд виголосив на засіданні 23 лютого.

Як відомо, Пенчук звинувачувався у вимаганні 12,9 мільйонів гривень в одного з лідерів Партії регіонів Бориса Колеснікова, якому він продав акції торгового центру "Білий лебідь".

Пенчук був засуджений Ворошиловським судом Донецька 2 березня 2009 року за статтями "вимагання" і "завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину" до восьми років ув'язнення.

Апеляційний суд Донецької області 29 квітня 2009 року зменшив йому вирок до шести років, після чого Пенчук звернувся до Верховного суду.

Внаслідок скасування Верховним судом вироку за статтею "вимагання" в силі залишився вирок Пенчуку за статтею "завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину", який становив 4 роки.

Адвокат Пенчука Олександр Плахотнюк зазначив, що "скасування вироку за статтею "вимагання" підтвердило, що слідство по справі проводилося однобічно".

"Ми думаємо про подальше оскарження - або до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі, або до Верховного суду за процедурою "виключного провадження", - сказав захисник Пенчука.

За словами адвоката, враховуючи, що в силі залишився вирок чотири роки, півтора з яких Пенчук вже відсидів, він може достроково вийти на свободу вже восени 2010 року.

Читайте також:

Автора книги "Донецька мафія" посадили на вісім років

Автору "Донецької мафії" змінили термін ув’язнення

ГПУ: Колеснікова заарештували, щоб вимагати у Ахметова мільярди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: