Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Автошколи хочуть, аби водії здавали на права кожні 10-20 років

Просто міняти старі права на нові кожні 10-20 років немає сенсу без перескладання іспитів, вважають вони.

Кабмін своєю постановою вирішив, що вічних прав тепер не буде і кожні десять або двадцять років, залежно від категорії, водіям доведеться купувати новий шматок пластику, йдеться у сюжеті "Новин 2+2".

Відкатали десятку чи двадцятку - будьте ласкаві з'явитися до МРЕВ та заплатити за нову картку. Кожній категорії прав можновладці дали так званий "термін придатності" – категорії А1, А, В1, В - 20 років, інші категорії – 10 років.

Але єдине, що на перший погляд заспокоює: обмінюватимуть водійські посвідчення без перескладання іспитів, тож і автошколам зиску від цього жодного.

Однак в автошколах вважають, що перескладання іспитів необхідне. Автошкола Максима проводила власне дослідження досвідченості водіїв. Каже, з дев'яноста кермувальників лише п'ять знають правила. Тому, на його думку, якщо міняти посвідчення, то вже за правилами.

"Процедура має бути наступна: якщо людина хоче поміняти посвідчення, вона повинна надати документ, який підтверджує її водійський стаж. І потрібно було б тоді вже робити якісь переекзаменування", - каже Максим.

Документи радянського зразка потрібно буде обміняти на нові, зі "строком придатності" до кінця цього року. А видані до набуття чинності постанови Кабміна ще матимуть право на життя, принаймні до закінчення терміну їх дії.

Скільки коштуватимуть нові документи через, наприклад, 10 років, у ДАІ сказати не готові, бо ще немає тарифу. Але відомо вже точно, що так званим монополістом на виготовлення пластикових карток є фірма ЄДАПС, яка пройшла без тендеру і вже навіть встигла підняти тарифи до майже 200 грн за картку замість 120.

Кореспондент "Новин 2+2" Євгеній Агарков

Залиште свій коментар

Вибір редакції