Азаров домагатиметься від Путіна перегляду газових угод

Микола Азаров пообіцяв на переговорах з Володимиром Путіним домагатися перегляду газових угод з Росією: "реалії ринку змінилися".

Український уряд наполягатиме на перегляді газових угод з Росією, заявив прем'єр Микола Азаров на засіданні Кабміну в середу.

"Угода на постачання газу в Україну не може нас влаштовувати. Реалії ринку змінилися, а тому базове значення і формула визначення ціни потребують перегляду", - сказав він, коментуючи майбутні переговори з прем'єром Росії Володимиром Путіним.

Азаров також нагадав, що Україна приєдналася до Європейської енергетичної хартії і ухвалила закон про ринок газу.

"А отже змінилася міжнародно-правова та внутрішня законодавча база, які враховуються під час укладення та виконання угод про постачання і транзит газу", - додав він.

"В силу цього угода, укладена попереднім урядом, зараз не відповідає чинному законодавству України. Це реалії, які не можна проігнорувати. Треба шукати компроміс, і з огляду відновлення рівня взаєморозуміння та взаємодовіри з Росією переконаний, що компроміс ми знайдемо", - наголосив Азаров.

Він у черговий раз зазначив, що ЄС підтримав ініціативу України щодо проведення тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про спільну роботу на газових ринках.

"Така співпраця є гарантією від ризиків, пов'язаних з постачанням російського газу в Європу", - впевнений прем'єр.

Як повідомлялося, у середу до Києва прилітає Володимир Путін. Як очікується, традиційно однією з основних тем переговорів російського прем'єра з його українським колегою стане газове питання: перегляд формули ціни російського газу, створення газового СП і укладення договору про транзит нафти.

У той же час джерела в "Газпромі" впевнені, що підписання нових газових угод чекати не доводиться. Як неофіційно розповів представник компанії, головним питанням на переговорах буде обговорення стратегії об'єднання газотранспортних активів України та російських газових родовищ. І якщо Україна хоче переглянути угоди щодо поставок газу і змінити формулу формування ціни газу, їй доведеться йти на поступки у створенні газотранспортного консорціуму.

Читайте також:

До Києва прилітає Путін: програма візиту

Україна погодилася на російські умови при створенні нафтогазового СП

Росія назвала ціну на газ для України у 2011 році

Азаров: злиття "Нафтогазу" і "Газпрому" не буде

ВідеоАзаров домагатиметься від Путіна перегляду газових угод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: