Азаров хоче, щоб чиновники пам'ятали про страх

Микола Азаров заявив, що в Україні за хабарництво "щотижня затримуються або мер, або заступник міністра, або керівник департаменту". Він закликав чиновників не забувати про страх.

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що порушення кримінальних справ є однією з ознак боротьби чинної влади з корупцією.

Про це Азаров сказав в суботу в Ялті, відповідаючи на питання американського економіста Андерса Ослунда.

Ослунд зазначив, що корупція є головною проблемою України і запитав у Азарова про головні заходи, які вживатиме його уряд для подолання цього явища.

"Боротьба з корупцією - це не лише арешти корупціонерів. Між іншім, за перші вісім місяців ми проводимо серйозну роботу щодо кримінального переслідування чиновників найвищого рівня", - сказав Азаров.

Український прем'єр звернуся до Ослунда: "Почитайте пресу, щотижня затримуються або мер, або заступник міністра, або керівник департаменту".

"Однин з трьох вічних інстинктів - це страх. І він має працювати. Кожен має розуміти, що відповідальність невідворотня", - додав Азаров.

Також він повідомив, що для боротьби з корупцією уряд проводить заходи для спрощення бізнес-діяльності. "Ми в десять разів скоротили число регламентів, які стосуються ведення бізнесу", - сказав Азаров.

"Щоб отримати дозвіл для будівництва, треба два-три роки. Ми хочемо скоротити це до двох-трьох місяців", - додав він.

За словами Азарова, "скорочення податків - це не головне для інвестиційного клімату". На його думку набагато важливіші чесна судова система та захист прав власності.

Раніше Віктор Янукович пообіцяв, що вже у листопаді в парламент надійде пакет законопроектів, спрямованих на боротьбу з корупцією. За словами глави держави, особлива увага буде приділятися реформі дерегуляції економіки.

Будуть скасовані ліцензії на 35 видів діяльності, скорочено кількість контролюючих органів, скасовані стандартизація та метрологія.

"Побори, потрібно планувати, буде все менше і менше, і корупції буде все менше і менше", - вважає Янукович.

Згідно з соціологічними дослідженнями, майже 70% українців хоча б раз у житті давали хабарі. У 2009 році середній розмір хабара чиновникові в Україні становив 108 тис грн. Цього ж року найбільший хабар, який виявили правоохоронці, досяг 2,5 млн гривень.

Читайте також:

У кожному четвертому міністерському проекті знайшли корупцію

Янукович розповів, як буде воювати з корупцією

Янукович: з кожного мільярда в Україні крадуть 200 мільйонів

Майже 70% українців хоча б раз давали хабарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: