Азаров і Коморовський вшанували у Харкові пам'ять жертв Катинської трагедії

Азаров і Коморовський взяли участь у церемонії покладання квітів до пам'ятної табличці на будинку колишньої в'язниці НКВС у Харкові, де навесні 1940 року розстрілювали полонених поляків.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров і президент Польщі Броніслав Коморовський прибули 25 вересня до Харкова.

Вони відвідали меморіал пам'яті жертв тоталітаризму, де взяли участь у меморіальних заходах до 70-ї річниці Катинської трагедії.

Варто відзначити, що Коморовський вперше відвідав Україну в якості нового президента Польщі.

Коморовський, який обіймав посаду спікера Сейму Польщі, став президентом за результатами дострокових виборів, які були призначені у зв'язку із загибеллю в авіакатастрофі під Смоленськом президента Леха Качинського.

Коморовський і Азаров взяли участь у церемонії покладання квітів до пам'ятної табличці на будинку колишньої в'язниці НКВС у Харкові, де навесні 1940 року розстрілювали полонених поляків. Також вони вшанували пам'ять розстріляних військовополонених поляків, які поховані на місцевому військовому кладовищі.

Коморовський подякував усім, хто особисто долучився до відкриття меморіалу у Харкові.

"Хотів би дуже, щоб тут, у Харкові, як і в інших місцях, ми мали змогу зберегти як колективнe, так і індивідуальну пам'ять загиблих від цього тоталітарного режиму", - сказав президент Польщі.

До складу офіційної делегації Польщі увійшли посол в Україні Яцек Ключковський, голова Департаменту безпеки при президентові Польщі Станіслав Кожей, підсекретар служби Апарату президента Польщі Яромір Соколовський, віце-міністр закордонних справ Польщі Хенрік Літвін, голова Генерального штабу Війська Польського Мечислав Ченюх та інші високопосадовці.

Також до Харкова прибули більше 400 родичів загиблих у Харкові польських офіцерів.

Нагадаємо, понад 14 тисяч польських офіцерів були інтерновані восени 1939 року на територію СРСР. У 1943 році, після окупації німецькими військами західних районів СРСР, з'явилися повідомлення про те, що польських офіцерів розстріляли в Катинському лісі, розташованому в 14 кілометрах на захід від Смоленська, співробітники НКВС.

Радянська комісія в 1944 році звинуватила в розстрілі поляків німецьку сторону.

Читайте також:

Коморовський приїде до Харкова з сім'ями жертв НКВС

Президент Польщі хоче дружити з Росією, але Україну бачить в ЄС

Янукович домовився з Коморовським про зустріч в Ялті

Нового президента Польщі запідозрили в зраді у справі Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: