Азаров написав передмову до книги про суверенітет України

Прем’єр-міністр переконаний, що за останні два десятиліття Україна наробила багато кроків назад і непропорційно мало – вперед.

Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає, що державний романтизм у пошуку моделі вибудови Незалежності України минув. Таку думку він висловив у своєї передмові до документально-публіцистичної книги "Декларація про державний суверенітет України. Історія прийняття, документи, свідчення".

"Державний романтизм у пошуку моделі вибудови незалежності пройшов. Нинішній вибір народу України, його відмова від політики "тригетьманства", впевнений рух держави у напрямку подолання економічних та політичних криз, який співпадає з дороговказами Декларації, - свідчення того, що у 1990 році народ і його обранці були щирими. А наївними виявились ті, хто цю щирість хотів підмінити інтересами, народженими в закутках штучних, приватних й одноденних мотивів", - вважає Азаров.

Прем’єр-міністр переконаний, що Декларація про державний суверенітет є документальним, юридичним свідченням тодішнього бачення місця України на карті світу і місця народу у рідній державі.

"Виключне право народу України розпоряджатися національним багатством, а парламенту - виступати від його імені, право на частку спільно надбаного союзного статку, задеклароване прагнення до безблоковості й без’ядерності, право розміщення на українській території об’єктів інших держав, право на укладення союзного договору - всі ці положення були освячені парламентом без огляду на ситуативну кон’юнктуру, на збіг інтересів якихось промислово-фінансових груп чи міжнародних змовників. Відбулося це з однієї простої причини: народ саме на таких засадах бачив своє й держави процвітання та поступ", - переконаний він.

"Суворі реалії сьогоденного світу з одного боку і багаторічні блукання вітчизняної політики між трьома соснами з іншого боку стали причиною підозр, що текст першого акту державотворення нібито писаний у рожевих окулярах. Ні, він викарбуваний твердою рукою і з впевненістю у власні сили", - вважає український прем’єр.

За його словами, за останні два десятиліття Україна пройшла безліч випробувань, наробила багато кроків назад і непропорційно мало – вперед. "Пройшло 20 років, але, поклавши руку на серце, чого вартий суверенітет, коли державна економіка була залежною від зовнішніх запозичень і чи можна було називати "самоврядуванням" залежність більшості регіонів від центру?", - поцікавився Азаров.

Читайте також:

Азаров поскаржився, що його Податковий кодекс "замазали чорною фарбою"

Азаров прийме держбюджет-2011 до 20 грудня

Азаров визнав Податковий кодекс недолугим і запропонував компроміс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: