Азаров нажаліється Європі на партію Тимошенко за вулицю "Нахтігаль"

Азаров нажаліється Європі на партію Тимошенко за вулицю "Нахтігаль"

Азаров розповість у Європі про вулицю "Нахтігаль"

Голова уряду каже, що за перейменування вулиці Миру на вулицю есесівського батальйону "Нахтігаль" голосували бютівці.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає ганьбою для країни перейменування вулиці Миру на вулицю ім. батальйону "Нахтігаль" у селі Райлів Львівській області.

Про це він сказав під час зустрічі в Умані з врятованою від розстрілу євреїв у 1941 році в Черкаській області Ольгою Друзгальською (справжнє ім'я - Ніна Левенберг).

"Я ось буквально день тому читав, що в одному з районів Львівської області рада перейменувала вулицю Миру на вулицю есесівського батальйону "Нахтігаль". Мене це так вразило. Щоб у нашій країні таке було можливе, важко собі уявити", - сказав Азаров і розповів, що поцікавився, хто голосував за таке рішення.

"Виявляється, фракція "БЮТ-Батьківщина". Це що, нормально? Ми поставимо запитання взагалі Європі. Ось вони зараз дуже активно, скажімо, деяких представників підтримують. Вони підтримують таку політику партії "Батьківщина"? Це цинічно", - вважає прем'єр-міністр.

Азаров зазначив, що Нюрнберзький трибунал визнав есесівські організації злочинними, і їхній злочин неможливо забути.

Нагадаємо, нещодавно в селі Райлів Стрийського району Львівської області сільрада ухвалила рішення про перейменування вулиці Миру на вулицю Воїнів батальйону "Нахтігаль". Ініціював перейменування вулиці депутат Стрийської райради, представник ВО "Свобода" Мар'ян Берездецький.

У статті, присвяченій темі "Нахтігаль", кандидат історичних наук, екс-директор архіву СБУ Володимир Вятрович зазначав, що створення "Нахтігаля" було результатом реалізації політики Організації українських націоналістів, спрямованої на підготовку власних військових кадрів.

Читайте також:

ПР закликала Генпрокуратуру розібратися з вулицею "Нахтігаль" на Львівщині

Москву обурило перейменування вулиці Миру в Воїнів батальйону "Нахтігаль"

У львівському селі вулицю Миру перейменували на Воїнів батальйону "Нахтігаль"

Повʼязані теми:

Наступна публікація